Společnost

VIP Prostřeno! – tři dámy a jeden mistr

Sbírání kytiček

Aby si v populárním pořadu přišli na své opravdu všichni diváci, tentokrát budou prostírat tři báječné herečky a jeden neméně úžasný baletní mistr. Přijmete naše pozvání?

Tento týden se můžete těšit na Janu Andresíkovou, Květu Fialovou a Naďu Konvalinkovou a na baletního mistra, pedagoga a choreografa Vlastimila Harapese.

Čarodějnické menu Jany Andresíkové

Máte rádi pohádky? Pak si určitě pamatujete na kouzelný seriál pro malé i velké Arabela, ve kterém roli čarodějky ztvárnila Jana Andresíková. A přestože není zdravotně zcela fit, potýká se s odumíráním nervů, rozhodla se jít do oblíbené kulinární soutěže. V tomto případě tedy laskaví diváci jistě pochopí, že jí bude pomáhat profesionální kuchař. „Já jsem takový ochrnutý předskokan, ti zdraví přijdou a užijou si to až po mně.“ Herečka pozve své hosty k sobě domů, do domečku, kde bydlí sotva pár měsíců. I to je důvod, že si stůl, ubrus, příbory a skleničky musí vypůjčit.

Ale teď už pojďme čarovat – jaké menu nám sympatická dáma vykouzlí? Bude to Mošnička paní Černé, lektvar věčného mládí, sviní šlichta s kyselým ksichtem a záhada z temného lesa. Tajemství od začátku až do konce! Jana je vegetariánka, ale myslí na ostatní. „Čas od času dostanu hroznou chuť na buřta, toho kdybych neměla, tak v tu vteřinu zahynu.“ Abyste nemuseli všechno hádat, prozradíme, že hlavní pokrm představuje vepřová pečeně s tymiánem a bobkovým listem a kyselý ksicht nebude zelí, ale čalamáda. „Jestli to někomu nebude chutnat, tak se rozpláču,“ obává se dnešní hostitelka. A vtipně dodá, že kdyby snad náhodou někomu něco nešlo pod nos, měl by si postěžovat panu kuchaři. „Miláčku, já jsem se předtím radši najedla,“ uklidní Janu svým prohlášením Květa Fialová.

Všechno dobře dopadne, dokonce až natolik, že i samotné hostitelce bude chutnat její vepřové – a rozhodne se skončit s vegetariánstvím. A čím chce pobavit ostatní soutěžící? Vydlabáváním halloweenské dýně!

Koncert Vlastimila Harapese

Ve stylovém bytě na Malé Straně žije náš slavný baletní mistr už pár desítek let, takže je jasné, že tady se bude dobře šmejdit. Ale vás určitě bude zajímat i to, jaké dobroty Vlastimil přichystal? Nejprve by si dámy měly pochutnat na salátu zvaném Eliška, který se jmenuje podle kamarádky Elišky Fučíkové, historičky umění – jídelníček nejen sestavila, pomáhala i s vařením. Nechte se překvapit, co vše se skrývá v salátu tak pěkného jména! Po něm následuje dýňová polévka s opečenými mandlovými lupínky, mořský ďas na indickém koření tandoori s perskou rýží a nakonec ovocný salát s čokoládovou pěnou.

Po úvodním předkrmu Květa Fialová zalituje, že si neudělala v žaludku víc místa na polévku: „Je mi 83 let a tak dobrou polévku jsem ještě nejedla.“ Zdalipak se i rybička dočká slov plných chvály? „To byla bomba! To maso je prostě úchvatný,“ chválí Naďa, která ryby miluje. A kam pozve Vlastimil své milé dámy? Hádáte-li, že na procházku po Malé Straně, pak máte pravdu! „Já vím, že je Vlastík skvělý baletní mistr, herec, moderátor, dokonce i zpěvák, ale netušila jsem, že dovede takhle dobře uvařit,“ zhodnotila večer Naďa. Její kamarádka Květa si neodpustí pár kontrolních otázek, ovšem nutno podotknout, že všechny tři herečky si večeři u baletního mistra pochvalují. Kdo ví, třeba jim i televizním divákům nakonec ještě zatančí! Anebo ne? Dívejte se a dozvíte se to!


Připravila: Marcela

Foto: archiv FTV Prima

6. 11. 2012
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků