Společnost

VIP prostřeno aneb Když soupeří Morava s Prahou!

Sbírání kytiček

V dnešním dílu populární vařečkové šou VIP Prostřeno! se utkají Moravák Martin Severa a Pražanda, toho času žijící v Brně, Lucie Zedníčková.

Sestavu soutěžících doplní muzikant Petra Janda a herečka Jaruška Hanušová. Ti si však svá kulinární kouzla už odčarovali v úterý a teď už se, stejně jako vy, můžou jen bavit.


Itálie Martina Severy

O moderátorovi se ví, že má vřelý vztah ke sportu, vždyť je také vystudovaný tělocvikář. A jako češtinář zase ctí náš mateřský jazyk, který učil i ve Francii. Má to snad znamenat, že dnes připraví česko-francouzské menu? Pravda se z pohledu zeměpisného nachází zhruba uprostřed, půjde o Itálii!

Jako předkrm se bude podávat rukola se syrovými žampiony a parmazánem a hned po něm následují dokonce dva hlavní pokrmy: pasta carbonara a vepřové s rozmarýnovými brambory. Dezert už pak jen příjemně pohladí, jahodový salát s citronem a s portským určitě nezatíží žaludky spolusoutěžících. A aby se hosté nenudili, Martin jim vymyslí prima zábavu – jedno z jídel si pod jeho dohledem uvaří sami. Naštěstí jde „jen“ o těstoviny, takže by to mohli zvládnout hravě. Nebo snad ne? Podle moderátora je pasta carbonara gastronomickým oříškem… „Co si uvaříte, to si taky sníte,“ směje se Martin Severa. Lucka Zedníčková je ráda, že se tento pokrm konečně naučila dobře vařit, zato těstoviny příliš nenadchly Jarku Hanušovou. A Petr Janda? „Já nevím, jaký to měli ostatní, ale co jsem si uvařil já, to mi moc chutnalo.“

U stolu si posléze všichni pozvaní budou muset převázat oči. Že by snad neměli vidět, co jim hostitel chce nabídnout? Či se tu odehraje tajná příprava některé kulinární dobroty? Kdepak, Martin Severa jen všechny pozval na soukromou ochutnávka vín poslepu. Jak se Petr, Jarka a Lucka trefili, poznají, které víno je bílé, růžové a červené? A kdo má podle Petra Jandy k alkoholu vřelý vztah? Dívejte se večer na televizi a najděte si odpověď sami!


Lucie zve hosty do Brna

Rodilá Pražačka momentálně žije s rodinou v Brně, kam také pozvala své dnešní hosty. Protože však často cestuje směrem do Prahy a zpět, maso na hlavní pokrm nakládala už – hádejte kde? A až to uhádnete, pak se díky televizní kameře společně podívejme do hereččiny domácnosti. A nejen tam. „Velkou zahradu jsem si vždycky přála, takže pro mě je to relax. Ale pro mě je relax každá práce, která je okamžitě vidět,“ říká hostitelka třeba o plení záhonků. Plení je jistě potřebná práce, co kdyby s ním pomohli i další soutěžící? Však se také hvězdná čtyřka během několika večerů určitě krapet spravila a teď by to chtělo také rozhýbat tělo. Aby si pak organismus užil hody v podobě suši, které jistě nikomu nepřidá zbytečné kalorie. Což se ovšem o nadívané krkovičce už říci enná. A sladká tečka? Ta se tentokrát změní ve slanou, protože hostitelka prostě sladké nejí – tak ho přece nebude nabízet.


Máte rádi propojování souvislostí? Jakmile uvidíte, že na hereččině zahradě rostou meruňky, asi vám bude jasné, jakým nápojem Lucka uvítá své hosty. A aby jim „panák“ příliš nevstoupil do hlavy, vyšle je herečka hned na zahradu (nějak se přece musí zabavit, když hostitelka ještě musí dokončit předkrm). Pochutnají si všichni, nebo se najde někdo, kdo suši „nemusí“? A co masíčko, upeklo se dorůžova? O zábavě už raději ani nebudeme mluvit, zase přijde na řadu pití. Ale víno to prý nebude… Nevadí, pánové si pak dají ping-pong a Jaruška jim bude přátelský mač soudcovat. „Je to báječná rozhodčí, protože se neustále ptá, kdo hraje a kdo vede,“ usmívá se Martin. Bude to právě on, kde se zasměje také naposledy anebo tohle kolo hvězdného vaření vyhraje někdo jiný?

Připravila: Marcela
Foto: FTV Prima
27. 9. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků