Kosmetika

Vyhlaďte vrásky bez injekcí

Sbírání kytiček

Dnes je v módě ideálně hladké čelo Raffaelovy Madony. Některé ženy se proto vrhly na botulotoxinové injekce. Ano, v dnešní době už metoda korekce obličejových vrásek metodou botulotoxinových injekcí, za podmínek dodržování pravidel aplikace, prokázala nejen svou účinnost, ale také bezpečnost. Existuje však i mnohem jednodušší cesta. Terapeutický program korekce vrásek Meder Visage Anti-Rides FX.

Přerušení nervosvalového přenosu na presynaptické úrovni, které nastává při zavedení botulotoxinu do svalu, vyvolává dočasnou parézu svalů a v závislosti na velikosti dávky může být paréza více či méně výrazná a může se i rozšířit na celý sval nebo na celé svalové skupiny. Z hlediska anatomie obličejových mimických svalů v mnoha případech stačí zablokovat svalové kontrakce pouze ve svalových vláknech připojených ke kůži. A jen díky tomu, že právě mimické svaly mají jednu anatomickou zvláštnost, a sice že jsou upevněny přímo ke kůži. S přibývajícím věkem vzniká na kůži stopa ve formě vrásek a záhybů na nejvíce namáhaných místech. Rčení „po čtyřicítce má každý takový obličej, jaký si zaslouží“ je dostatečně pravdivé.

Mimika úsměvu, stejně jako mimika hněvu, zanechávají na tváři nejrůznější stopy, které se s plynoucím časem projevují stále zřetelněji. Aby bylo možné „vymazat“ takový druh paměti, je třeba využít nejen injekční metody, ale také nejnovější výsledky výzkumu z oblasti biologicky aktivních syntetických peptidů. Bílkovinné molekuly s přesně určenou posloupností aminokyselin jsou „klíčem“ k mnoha zámkům v lidském těle. Posloupnost šesti aminokyselin, která se nazývá hexapeptid, blokuje nervosvalový přenos impulsů v obličejových svalech s téměř stejnou účinností jako molekuly botulotoxinu. Rozdíl spočívá v tom, že blokování nevzniká na presynaptické, ale na postsynaptické úrovni, což má některé výhody. Tento druh preparátů mohou používat i ti pacienti, kteří mají kontraindikaci pro použití botulotoxinu z důvodu ohrožení jejich zdravotního stavu, zvláštní citlivosti na botulotoxin, nutnosti užívat některé léky nebo těhotenství.

Přerušování přenosu pohybové energie, které se projeví přerušením zkracování svalových vláken pomocí hexapeptidu vnějšího účinku probíhá bezprostředně ve vláknech obličejových svalů, které jsou připojeny přímo ke kůži. Sám sval zůstává nadále v plně funkčním stavu, je plně zachován jeho krevní oběh i reflexní aktivita, ale „svrašťování“ kůže už neprobíhá díky oslabení stavu svalového zakončení připojeného v místě vzniku vrásky.

Oslabení svalu, který byl dlouhodobě namáhán, vyvolává reflexní změny v tónu dalších obličejových svalů. Synergické svaly se oslabují, antagonistické naopak zvyšují svou sílu. Obnovení mimické rovnováhy obličeje závisí nejen na kvalitě použitých výrobků, ale i na dovednosti odborníků provádějících celou proceduru.

Chceme-li, aby preparát, mezi jehož složky patří hexapeptid, účinkoval s plnou silou, musíme samozřejmě dodržet celou řadu podmínek:

1. Přiměřená příprava kůže
2. Dostatečná koncentrace hexapeptidu v účinném preparátu
3. Přesnost aplikace hexapeptidu
4. Vytvoření synergické okluze pro zajištění pronikání preparátu
5. Udržení pracovní koncentrace v pokožce. Za účelem dosažení stabilního účinku procedury Meder Fix Anti-Riders byl laboratoří Meder Beauty Science (Švýcarsko) vyvinut program na základě výše uvedených zásad. Po třech letech testování program prokázal svou účinnost a stabilitu dosaženého výsledku korekce obličejových vrásek. Účinek tohoto postupu je plně srovnatelný s účinkem injekčně vpraveného přípravku s botulotoxinem za předpokladu, že nenastanou této metodě vlastní nežádoucí účinky a komplikace.

Čištění pokožky před provedením procedury korekce vrásek se provádí klasickou metodou. Odstranění nečistot a hloubkové čištění pokožky se provádí pomocí emulse na bázi sladkého mandlového oleje Demaquillant Energisant. Mezi složky tohoto přípravku patří Bacillus Ferment, filtrát laktobaktérií, který má velkou keratolytickou fermentativní aktivitu. Během masáže, účinkem tepla rukou kosmetologa se aktivují fermenty, rozrušují se odumřelé kožní buňky epidermisu a kreatin svrchních vrstev, přičemž preparát získává lehkou olejnatost. Energetický účinek emulze je dán přítomností niacinu v souhrnu složek. Niacin (vitamin B3) usnadňuje otevření arteriálních kapilár, okysličení pleti, zvýšení toku živin a obnovení krevního oběhu v mimických svalech v obličeji. Ve fázi čištění probíhá zesílení pnutí pokožky a svalů, hloubková exfoliace a okysličení epidermisu, pokožka se stává „otevřenější“ vůči přijímání aktivních složek. Nehledě na intenzitu účinků je preparát vhodný pro citlivou pokožku, protože vitamin E, který je jeho součástí, uklidňuje přecitlivělé reakce.

Po očištění kůže od nečistot a po primární exfoliaci se na obličej nanese Masque Enzymatique, enzymová maska, založená na bázi oleje ši a bacillus ferment. V průběhu pětiminutové expozice je epidermis napuštěn polynenasycenými mastnými kyselinami a keratinová hmota rozpuštěna ve svrchních vrstvách, přičemž úroveň exfoliace je plně srovnatelná s povrchovým chemickým peelingem na základě alfa hydroxyl-kyselin. Velkou předností bacillus-exfoliace je její plná atraumatičnost a absence vlivu na kyselino-alkalickou rovnováhu pokožky. Tento peeling lze provádět i u přecitlivělé pleti, taktéž u pacientů s růžovkou nebo s dermatózní pletí. Po 5 – 6 minutách provádí kosmetolog kruhovými pohyby jemnou masáž, při které probíhá mechanická exfoliace díky mikrosférám polyethylenu. Enzymovou masku se doporučuje srolovat jako gommage za účelem maximálního zarovnání profilu pokožky.

Závěrečnou fází přípravy pokožky je její nasycení Lotion Catalytique, katalytickým mlékem. Jednou ze složek mléka jsou extrakty z listů a z plodů borůvek, bohatých na anthocyanidins, jeden z nejsilnějších antioxidantů a veškeré přísady, zpevňující cévy, které jsou dosud v kosmetologii známé. Extrakt z brazilské cukrové třtiny má ochranné vlastnosti a podporuje přirozené reparační procesy v pokožce. Polyfenoly, flavone tricin, luteolin a apigenin, izoflavony, hydroxyfenyletylénová, kofeinová a sinapická kyselina napomáhají snížit intenzitu oxidačních procesů v kůži, zejména dochází k výraznému snížení aktivity lipoperoxidázy, ničící lipidy blan. Výtažek z citronu Citrus Medica a výtažek ze zlatavého sladkého pomeranče Citrus Aurantium Dulci mají schopnost zvláčňovat pokožku, zvyšují propustnost epidermisu pro malé peptidové molekuly a mají schopnost stimulovat syntézu kolagenu a elastinu. Vitamin B3, patřící mezi složky pleťové vody zvyšuje přítok arteriální krve do obličejových kapilár, napomáhá obnově cévních stěn kapilár a výrazně zvyšuje oxygenaci nejen dermisu, ale také mimických svalů. Mezi složky pleťové vody patří také polysacharidy kanadského javorového sirupu a výtažek z listů Barbadosského aloe, který zklidňuje a zjemňuje pokožku. V kombinaci s hořečnatými solemi extrakt z aloe a polysacharidy snižují prudkost reakcí způsobených přecitlivělostí, obnovují vegetativní rovnováhu pokožky, což je zvláště důležité pro klienty, kteří trpí vegetativně-cévní dystonií.

Po pečlivé tříetapové přípravě pokožky kosmetolog nanese na oblasti s aktivní mimikou Concentré Fixateur, fixující koncentrát na bázi biologicky aktivních syntetizovaných peptidů. Hexapeptide přerušuje nervosvalový přenos na postsynaptické úrovni, což vede k prudkému poklesu smršťování obličejových svalů v místech jejich uchycení ke kůži. Už během deseti-dvanácti minut po aplikaci se napětí pokožky oslabuje a „vrásčitost“ se i při výrazné mimice znatelně sníží. Je velmi důležité nanést Fixovací Koncentrát co nejpřesněji. Za tímto účelem můžete požádat klienta, aby pokrčil čelo, zamračil se, usmál a potom nanést koncentrát přesně na linie aktivní mimiky.

Pro zvýšení průniku Fixačního Koncentrátu a vytvoření optimálních podmínek pro projevení jeho účinku je používán Patch Fixateur, Fixační náplast-maska, která je pevně nalepována na aktivní zóny mimiky obličeje. Rostlinná báze náplasti spletená z bambusových vláken se dá jemně roztáhnout a fixuje svaly v přirozeném, uvolněném stavu. Bambusová osnova napuštěná hydrogelem, obsahujícím hexapeptid, Hyaluronát sodný, a Retinyl Palmitate. Doplňující dávka hexapeptidu zajišťuje zvýšenou blokaci mimické aktivity v oblasti působení. Hyaluronát sodný zajišťuje efekt hloubkové hydratace pokožky, usnadňuje průběh všech procesů výměny a regenerace. Retinyl Palmitate proniká do kůže a obnovuje její ochrannou funkci, zvyšuje regenerační schopnost pokožky, vyhlazuje jemné vrásky, zvyšuje syntézu strukturálních bílkovin pojivové tkáně. Fixační Náplast má výrazně omlazující účinek, zajištěný zejména součinností všech složek, hyaluronová kyselina (hyaluronát sodný), vitamin A a Hexapeptid vykazují maximálně intenzivní účinek, který lze považovat za skutečné omlazení pleti.

Po odstranění Fixační Náplasti zbývá nanést už jen Créme Lifting, závěrečný liftingový krém, který posiluje zatažení kůže a pomáhá udržovat „mimický klid“, kterého bylo dosaženo v průběhu procedury. Squalen, a olej ze sladkých mandlí, patřící mezi složky krému, obnovují přirozené bariérovou funkci kůže a její schopnost zadržet vlhkost. Škrobovité soli jantaru vytvářejí ochranu proti slunečnímu záření a sloučeniny celulózy rostlinného původu vytvářejí na kůži beztížný film, který udržuje pnutí obličejové pleti „vyztužovacím závojem“. Liftingový účinkem po proceduře může trvat až 10-12 hodin, což umožňuje provádět tento program péče o pleť i bezprostředně před významnou událostí.

Aby bylo možné udržet koncentraci hexapeptidu v obličejových mimických svalech a dosáhnout tak trvalého efektu, vydává kosmetolog po každé proceduře klientovi tužku s aplikátorem Fix Meder Stisk, ve které je 5 ml emulze, obsahující 10% hexapeptid a 5% palmitoil-pentapeptid, další sloučeniny třídy biologicky aktivních látek syntetizujících peptidu. Pentapeptid zvyšuje aktivitu kolagenu a elastinu pomocí fibroblastů, kromě toho má schopnost vyvolávat „bobtnání“ v záhybech škáry prostřednictvím přitažlivosti molekul vody v mezibuněčných prostorách. Díky tomuto účinku je vidět zaplňování záhybů a vrásek škáry, které je vzápětí upevňováno čerstvými vlákny kolagenu a elastinu a obnovením strukturálních možností škáry a pojivové tkáně. Každodenní nanášení tohoto preparátu umožňuje nejen dosáhnout stabilního snížení mimické aktivity – „efekt botox“, ale také zaplnit vrásečky a vrásky „čerstvým“, zdravým kolagenem.

Aktivní průběh programu Meder Fix Anti-Rides sestává z 5 procedur, které probíhají jednou za 5-7 dnů. Pro usnadnění kosmetologovy práce obsahuje souprava pro pět procedur všechny nezbytné preparáty v jednorázovém balení v podobě plastikových farmaceutických ampulí. Náplasti-Masky jsou pro usnadnění práce předběžně rozvrženy pro nanesení na zóny aktivní mimiky, kosmetologovi zbývá jen otevřít sáček z hliníkové fólie a zafixovat náplast na zóny mimické aktivity. Stejně tak souprava obsahuje pět Meder Fix Stisk, který je součástí programu procedury a je určen k podpoře dosaženého účinku mezi jednotlivými návštěvami kosmetologa.

Cena jednoho ošetření se pohybuje mezi 2 500 – 3 000 Kč.

Program terapeutické korekce mimických obličejových vrásek Meder Fix Anti-Rides dává možnost nabídnout alternativní metody k injekčním metodám pro ty zákazníky, kteří z jakýchkoli důvodů nechtějí použít injekční metody, nebo k nim mají kontraindikace. Kromě toho poskytuje příležitost výrazně prodloužit účinek injekční korekce na konci období účinku botulotoxinu. Tento postup může být nabízen ženám i mužům, je možné jej provádět jak v salonech krásy, tak i na klinikách, mohou jej provádět jak lékaři, tak i kosmetologové se středním odborným vzděláním. Po třech letech intenzivní práce v laboratoři Meder Beauty Science se podařilo vytvořit nástroj, který kosmetologům pomůže vyřešit jeden z hlavních problémů našich klientů stejně efektivně, jak už to dnes dělají lékaři kosmetologové pomocí injekcí, ale zároveň s plnou zárukou bezpečnosti pro zákazníky.

Objednávat se můžete:

Kosmetologický salón Ynna, Na Florenci 19 a, ordinace č. 236, Praha 1, tel: 732 171 711
Kosmetický salón Romana Zemánková, Sportovní 1086, Velké Přílepy, Praha – Západ, tel: 724 860 701
Hotel ‘Termal’, salon ‘Monet’, Karlovy Vary, tel.: 775 294 045

Své kosmetičce můžete doporučit kontakt na distributora: Agipyuk Maryana, tel. +420 732735009, Email: agipyuk@intermedexp.com

Autor: Maryana Agipyuk 
Foto: Intermedexp
12. 4. 2011

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků