Kosmetika

Vyhlašte boj svým tukovým buňkám

Právě teď v předjaří většina z nás hledá způsob, jak do léta zhubnout, zeštíhlet a jak se zbavit celulitidy.

Přestože je na trhu nespočet kosmetických přípravků, prostředků na hubnutí i různých procedur a ošetření, není to až tak jednoduché. Jak při hubnutí, tak v boji s celulitidou je důležitý komplexní přístup.
Pro uspokojivý výsledek je vždy nutná změna životního stylu se zařazením pohybu a aerobních aktivit, při kterých dochází ke spalování tuků – jízda na kole, rychlá chůze, aerobik, tanec, plavání apod. Důležitá je často také změna jídelníčku a dostatečný pitný režim. Pokud chcete dosáhnout trvalých

 

Dermacol Enja

 výsledků, pak tuto změnu neberte jako dietu na přechodný čas, ale jako trvalou změnu životního stylu. A pokud si nevíte rady, vyhledejte odborníka, který vám sestaví jídelníček na míru a bude vás dále pečlivě sledovat. Samozřejmou součástí by měla být také domácí péče o tělo a různá přístrojová ošetření a masáže.

Domácí péči zvládnete jednoduše – využijte různé krémy proti celulitidě a zeštíhlující přípravky s obsahem účinných látek zlepšujících pružnost a vzhled kůže a zvyšujících schopnost těla odbourávat tuk. Vhodné a účinné jsou také masáže, např. sprchování, kartáčování, střídání teplé a studené vody. Zvyšují prokrvení, stimulují lymfatický systém, napomáhají odbourávání tukových zásob, posilují vazivo a zlepšují vzhled kůže. Takové masáže jsou vhodné před aplikací anticelulitických přípravků a zpevňující kosmetiky, neboť pak dochází k lepšímu vstřebání účinných látek.
 
Naše tipy:
  • Intenzivní noční péče proti celulitidě Dermacol Enja (219Kč) působí proti ukládání tuků a urychluje odplavení toxických látek z těla v době, kdy lze dosáhnout maximálního účinku.

 

 

Weleda Březový olej

  • Březový olej na celulitidu Weleda (389 Kč) s éterickým olejem z březového listí výrazně zlepšuje vzhled pokožky a předchází vzniku celulitidy.

 

 

Celuxin

  • Denní gel proti celulitidě CutisHelp Celuxin (329 Kč) s konopným olejem a kofeinem: zlepšuje pevnost a pružnost pokožky, zamezuje ukládání tuků a stimuluje funkce lymfatického systému. K dostání v lékárnách.

 

 
Profesionální ošetření

Ideálním pomocníkem při hubnutí, formování těla a v boji proti celulitidě jsou různé procedury nabízené ve specializovaných centrech a salonech. Vhodné jsou lymfatické masáže, různé druhy zábalů, ale i řada speciálních přístrojových metod, jež zlepšují vzhled kůže a napomáhají zeštíhlení a formování těla. Vybírat můžete z řady metod – např. ošetření přístrojem SmoothShapes, který slučuje hned tři efekty působení na tukové buňky a podkoží – dynamický laser, světelnou energii a vakuovou podtlakovou masáž; ultrazvukové metody vedoucí k prokrvení pokožky, k rozpouštění tuků, úbytku tukové tkáně a zeštíhlení, ale také estetická rázová vlna vhodná ke zmírnění celulitidy a zpevnění kůže, či nová revoluční metoda odstraňování tuků založená na hloubkovém zmrazení tukových buněk.

 

 

K účinným moderním metodám patří radiofrekvenční bezbolestná liposukce, která vám umožní zhubnout, vytvarovat postavu a navíc odstraňuje celulitidu. Provádí se pomocí radiofrekvenčního přístroje Accent, jenž redukuje tuk cíleně, současně stimuluje produkci kolagenu a zlepšuje kožní struktury na povrchu pokožky. Používá se na ošetření problematických partií – břicho, stehna, hýždě, boky nebo také rukou. Zákrok trvající 45 – 120 minut probíhá neinvazivně bez narušení pokožky, takže po něm můžete pokračovat v běžných aktivitách. Ošetření provádí estetické centrum Petra Clinic v Praze a v Karlových Varech. Více na www.petraclinic.cz.
 
Připravila: Šárka
Foto: Petra Clinic a archiv firem
21. 3. 2011
 
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků