Milovníci detektivek a těch severských zvlášť se opět můžou těšit na další filmové zpracování knižního bestselleru o Oddělení Q spisovatele Jussiho Adlera-Olsena. Co vás čeká nyní?

Žánr: krimi

Režie: Hans Petter Moland

Scénář: Nikolaj Arcel

Kamera: John Andreas Andersen

Hrají: Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Pål Sverre Hagen, Amanda Collin, Jakob Oftebro a další


Po Ženě v kleci a Zabijácích přichází do českých kin filmová adaptace třetího dílu knižní série známého dánského spisovatele s názvem Vzkaz v láhvi.
 

Když víra hory nepřenáší

V hlavních rolích detektiva Carla Mørcka a jeho asistenta Assada se vracejí staří známí – Nikolaj Lie Kaas a Fares Fares, kteří budou společně s dalšími kolegy řešit případ vraždícího psychopata, sekty, víry a unesených sourozenců, jejichž zmizení nikdo nehlásil.

Všechno začíná tím, že na jedné zapadlé policejní stanici leží už nějaký ten pátek zapomenutá láhev a v ní špatně čitelný vzkaz na kousku papíru. První slovo znamená pomoc a je napsané krví…


Co o filmu říká režisér

„Vzkaz v láhvi pojednává o víře – a o její absenci. Je to příběh kolegů, kteří se nikdy nebavili o svých soukromých názorech, o své víře a pohledu na život. Jenže přesvědčení jednotlivých aktérů začínají hrát klíčovou roli ve vyšetřování zločinu. Film se pohybuje napříč náboženskými a společenskými skupinami a je kolbištěm lidí z paralelních světů evropské reality. Pojednává o hluboké víře nejspodnějších vrstev společnosti majících svůj domov v okrajových, upadajících částech Dánska, pro něž se vžilo označení shnilý banán. Je to film o lidech, které společnost opomíjí a nejraději by na ně zapomněla. Ale samozřejmě je to také zábava a neskutečně napínavá podívaná,“ uvádí H. P. Moland.


Sázka na jistotu

Za adaptací scénáře ke Vzkazu v láhvi stojí stejně jako u předchozích dílů série Nikolaj Arcel, úspěšný scénárista a režisér, jehož snímek Královská aféra byl v roce 2012 nominován na Oscara za nejlepší zahraniční film.

Naláká vás do kina informace, že se tento film stal v Dánsku nejnavštěvovanějším domácím filmem za posledních patnáct let? Pokud ano, pak se připravte na téměř dvě hodiny trvající napínavou podívanou.


Připravila: red
Foto: aerofilms
2. 6. 2016
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků