Filmové novinky

Za láskou vzhůru

Sbírání kytiček

Léto přeje romantickým komediím a právě ta, která se jmenuje Za láskou vzhůru, má dnes premiéru. Pokud se tedy někde chcete v pařácích ochladit, klimatizované kino vám nabídne krásný zážitek.

Žánr: komedie/romantický

Režie: Laurent Tirard

Scénář: Laurent Tirard, Grégoire Vigneron

Kamera: Jérôme Alméras

Střih: Valérie Deseine

Hudba: Éric Neveux

Hrají: Jean Dujardin, Virginie Efira, Cédric Kahn, César Domboy, Eléa Clair, Myriam Tekaïa, François-Dominique Blin

Láska nezná žádné rozdíly, neřeší věk, pohlaví, barvu pleti, nebo třeba – výškový rozdíl mezi partnery. Anebo snad ano…?

Diana je pěkná ženská. Má velmi dobrou pracovní pozici v právnické firmě, nechybí jí smysl pro humor, chlapům se líbí… Ale není všechno stále růžové, jak by se mohlo zdát. Nedávno udělala tlustou čáru za svým nevyvedeným manželstvím, rozvedla se; takový je život. Diana se však neuzavírá do sebe a je přesvědčená, že ten pravý muž určitě přijde.
Jednoho večera u ní zazvoní domácí telefon a ona přijme hovor od jistého Alexandra, který našel její mobil. Alexandr je zdvořilý, šarmantní, vtipný a bohatý. Zejména poslední vlastnost se většinou jen z telefonátu nepozná, ovšem nic to nemění na faktu, že hlas je mocná čarodějka. A tak Diana podlehne kouzlu Alexandrova hlasu a rychle si s ním domluví rande.
Jaký bude ve skutečnosti? A jak asi vypadá? Tyhle otázky si klade každý, kdo se má setkat s tím, jehož zná jen podle hlasu. Život je zábavný v tom, že někdy je realita mnohem lepší než naše představy, a jindy platí přesný opak. Ani Dianino první setkání nedopadne úplně podle jejích očekávání… Hádejte, kdo nebo co za to může?

Oscarový herec Jean Dujardin je však jako vtipný a okouzlující architekt neodolatelný, o čemž se v kině jistě přesvědčíte sami. Co na tom, že ve filmu měří jenom metr a půl?

Připravila: mar
Foto: Bohemia Motion Pictures
4. 8. 2016

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků