Filmové novinky

Zakázané uvolnění

Sbírání kytiček

Filmová novinka režiséra Jana Hřebejka sice trvá 77 minut, ale přitom pojednává o jednom jediném dnu. Pokud se chcete v kině bavit, vezměte partnera a jděte se „uvolnit“.

Žánr: komedie

Režie: Jan Hřebejk

Scénář: Petr Kolečko

Kamera: Martin Žiaran

Hrají: Zuzana Stavná, Jana Stryková, Hana Vagnerová, Ondřej Sokol, Igor Orozovič a další

Viděli jste seriál Okresní přebor? A líbil se vám? Pak se určitě budete bavit také u Zakázaného uvolnění, protože autorem scénáře je Petr Kolečko, spoluautor seriálového „přeboru“. A pro milovníky divadla dodejme, že předlohou k filmu se stala stejnojmenná Kolečkova hra.

Líbí se vám severní Morava?

Právě tady, přesněji v Bohumíně a jeho okolí, se totiž film natáčel. Aby vám představil, jak může vypadat jeden den, který by měl být alespoň pro dva protagonisty výjimečný, vždyť je jejich svatebním. Ovšem už samotný fakt, že se všichni sejdou v hospodě, nahrává mnoha (ne)čekaným situacím. Nejde jen o lásku, ale také o zradu a dokonce i o smrt!

Co všechno se může stát…

… když se sejdou a nad skleničkami začnou probírat své životy tři holky, přesněji nevěsta, svědkyně a barmanka? Alkohol je zrádný, jeden pak ani neví, co vlastně mluví. Nebo snad ano?

V hlavních rolích se představují Zuzana Stavná (nevěsta Klára), Hana Vagnerová (svědkyně ženicha Iveta) a Jana Stryková (barmanka Vladana). Ale nebojte se, milé divačky, ani vy nebudete ochuzené o pohled na pěkné chlapy, konkrétně pak na Ondřeje Sokola (ženich Štěpán) a Igora Orozoviče (svědek nevěsty).

Autor scénáře k tomu dodává: „Ondra Sokol s Igorem Orozovičem holkám zdatně sekundují. My jsme od začátku věděli, že do filmu přidáme linii chlapů, o kterých se v divadelní hře mluví. Scény kluků vlastně nastavují určité zrcadlo tomu, co o nich holky říkají. V divadle to můžou říkat beztrestně, tady se ukáže, že to možná je trochu jinak.“

Připravila: Marcela
Foto: Bontonfilm
5. 6. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků