Cestování

Tip na výlet: kouzlo Orlických hor

Sbírání kytiček

Vyrazte s celou rodinou do Orlických hor! Ptáte se, proč zrovna sem? Zasněžená zimní romantika i adrenalinové zážitky, domácí atmosféra, skvělá nabídka pro lyžaře i milovnice wellness, baby friendly hotely a penziony, kde se postarají i o vaše nejmenší.

Vypravte se za zážitky do jednoho z nejromantičtějších pohoří u nás. Neprávem tak trochu opomíjené Orlické hory nabízejí tichý svět nedotčené přírody. Nenajdete tady masy zahraničních turistů ani astronomické ceny nejen ve ski areálech, nemusíte se bát nekonečných front u lanovek a vleků, ale naopak oceníte klid, krásnou přírodu a domácí atmosféru. Právě zde vás přesvědčí, že zima může mít své kouzlo i pro nelyžaře. Máme pro vás několik skvělých tipů!

Deštné – ráj pro romantiky i rodiny s dětmi

Komfortní lyžařský resort je příjemným rodinným areálem, který si vás okamžitě získá. Vypravte se sem na prodloužený víkend a budete mile překvapeni. Nejen, že si zde skvěle zalyžujete, ale můžete zde zažít zcela originální zážitky jako je jízda na rohačkách, romantická projížďka se psím spřežením nebo netradiční wellness procedury, jako je například aroma koupel ve venkovní dřevěné kádi.

Skicentrum Deštné láká na noční lyžování, perfektní servis pro děti, včetně těch nejmenších (najdete zde lyžařskou školu a dětský zábavný park s pohádkovými postavičkami), vyhlášený je také YOUR Gravity park, který je řazen mezi jedny z nejlepších snowparků v ČR. Deštné je tak místem zaslíbeným i pro vyznavače freestyle lyžování a snowboardu. Skicentrum se rozkládá přímo u hlavní komunikace, takže parkoviště, autobusové zastávky, restaurace, ale i půjčovny, kde si zapůjčíte veškeré vybavení, najdete pohodlně v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Lyžovat můžete ve vzájemně propojených areálech na jeden skipas.

Vzhůru na běžky

Deštné je ideálním místem i pro běžkaře. Najdete tady perfektně upravené běžecké okruhy pro klasiku i skate a desítky kilometrů upravovaných běžeckých tratí. Místní taxi služba vás doveze i výše na hřeben, kde se můžete oddat nejen běžkám ale i zimní turistice.

Klenotem všech tras je jednoznačně hřebenová část Jiráskovy horské trasy. Tato turistická stezka stojí za to v zimě i v létě. Čeká vás 30 kilometrů nedotčenou přírodou, skrz hluboké lesy, kde téměř nikoho nepotkáte, ale také úžasné výhledy do české kotliny i do polského Kladska. Hlavními dominantami jsou horské chaty. Oblíbeným východiskem i cílem běžkařů je Šerlich s Masarykovou chatou nebo v jižní části Orlických hor Suchý vrch s Kramářovou chatou a rozhlednou.

Zimní pohádka nejen pro děti

Pokud upřednostňujete klid a procházky zimní přírodou, tak se přímo v Deštném vydejte třeba po „Staré cestě“, která vede romantickou scenérií kolem potoka, zasněžených pastvin s koňmi až k Ateliéru Zvonaře a Hrnčířky. Zde si můžete v příjemném prostředí staré roubenky prohlédnout a samozřejmě i koupit na památku ručně vyráběné zvony nebo keramiku, spatřit při práci samotné mistry řemesla anebo se přímo zapojit do práce při některém z nabízených workshopů. Vyrobíte si třeba vlastní rolničku.

Je libo zpestřit si pobyt troškou dobrodružství?

Adventure půjčovna POHL Sport Deštné vám nabídne řadu netradičních aktivit, od projížďky na zimních skútrech, jízdy na čtyřkolkách a saních rohatých až po zimní turistiku na sněžnicích.

Vaše ratolesti budou nadšené také v městském muzeu Sýpka v Rokytnici v Orlických horách. Interaktivní expozice, která přibližuje přírodu a zaniklá i živá řemesla Orlicka a Podorlicka, je plná soutěží, kvízů, her a praktických ukázek. Pobaví se tak rodiče i nejmenší caparti.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: mojeorlickehory.cz
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků