4 tipy, jak podpořit partnerovu chuť na sex

Život ve dvou přináší mnoho radostí, a jednou z nich jistě jsou intimní chvilky. Jenže co dělat, když se vašemu miláčkovi do nich příliš nechce?

Titulka pro: 4 tipy, jak podpořit partnerovu chuť na sex
Zobrazit fotografii v galerii

Pokud se vyloučí organické příčiny a váš partner je zdravotně v pořádku, popřemýšlejte, co byste mohly změnit vy. Někdy stačí opravdu málo a dílo se podaří.
 

A léta běží

Co fungovalo před lety, nemusí fungovat dnes. Rovněž sexuální apetit se proměňuje a není to nic neobvyklého. „Dříve jsme se milovali několikrát týdně a bylo to fajn, jenže poslední měsíce musím Radka k sexu vysloveně přemlouvat. Vůbec si s tím nevím rady, tak jsem se byla poradit s odborníkem. A sexuolog mi doporučil, abych si to nebrala osobně. Partnerovi je totiž o 15 let více než mně, a je možné, že už to tolik nemusí. Začala jsem se smiřovat s tím, že věkový rozdíl se zkrátka projevuje, a přestala jsem o něj tolik usilovat. A ejhle - když jsem si Radka po sexuální stránce méně všímala, přišel za mnou sám," svěřuje se čtenářka Elena.
 

(Ne)potřebná slova

Mnohé situace neumožňují říci „na plnou pusu“, co si skutečně myslíme, ale mlčet není ideální. Pokud vám chybí sex a partnerovi ne, musíte mu to sdělit, vždyť vám do hlavy nevidí. Některé ženy si mnohdy myslí, že stačí pár náznaků, ale ty zkušenější vědí: náznaky jsou málo, je třeba se vyjádřit přesně. Upřímnou, byť jemně zaobalenou pravdou nemůžete nic zkazit.

Stejně jako nedostatek ovšem někdy škodí i přemíra slov, navíc řečených v nevhodné chvíli. Partnera jistě nepodpoří k výkonu vaše sdělení, že před týdnem to bylo lepší a dneska je to „bída“. Všímejte si, jak se chová, na které podněty reaguje pozitivně a ty se snažte přenést z běžného rodinného života také do ložnice.
 

Změna je život

Zkraje je to většinou bezvadné, snažíme se překvapit jeden druhého, vyjít mu vstříc v tom, co mu dělá dobře. Jenže časem nastoupí rutina. Jak z ní ven? Změňte prostředí, vyjeďte si spolu na víkend, někam, kde bude všechno pro oba nové. Pouvažujte, zda by se nedala vyzkoušet nová poloha, i přesto, že vás možná bolí klouby a jeho píchá v páteři (a „misionář“ je prostě jistota). Anebo si konečně pořiďte sexy prádélko. Praxe totiž napovídá, že nejlépe si ho stejně koupí jen žena. A partner bude zírat, i kdyby měl deset dioptrií.
 

Pohyb svědčí každému

Každý jistě ví, že pohyb prospívá nejen tělu, ale i duši. Po dlouhé procházce nebo plavání či jiné aktivitě úměrně vašemu věku, stavu i předchozím zkušenostem se sportem přijde uspokojení. Zvýší se sebevědomí, dostaví se lepší nálada. Chce to jen přemluvit partnera, aby se k vám přidal, nebo si každý najděte to, co vás těší.

„Manžel má sedavé zaměstnátní a doma trávil hodně času u počítače. Trvalo mi sice docela dlouho, než jsem ho v dobrém slova smyslu přinutila k tomu jednou týdně si dát delší túru, ale vrací se to v dobrém. Nám oběma. Cítíme se fyzické lépe, navíc cestou probereme to, na co doma nebývá čas. A únava? Naopak, jsme nabití energií. Byla by škoda nevyužít ji také při sexu," usmívá se čtenářka Romana.

Možná si řeknete, to je jen maličkost. Ano, je. Ovšem když všechny „maličkosti“ začnete prakticky uplatňovat, i do vaší ložnice se může vrátit vášeň.

Připravila: mar
Foto: 123RF
11. 5. 2016

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: 7x o sexu: na co si (ne)dávat pozor?

7x o sexu: na co si (ne)dávat pozor?

Sex je u mnoha párů „věcí, o které se raději nemluví“. Právě nedostatek komunikace je...

Sex z hlediska čínské kosmologie

Sex z hlediska čínské kosmologie

Proč je sex tak oblíbené téma?

Sex koučing, osobní rozvoj

Sex koučing, osobní rozvoj

Mgr. Julie Poupětová

Titulka pro: Miláčku, dnes je středa

Miláčku, dnes je středa

Většina partnerských dvojic má v milostném životě svůj zaběhnutý pořádek. Najdou se i takové, co...

Aktuální studie: Sex a intimnosti ve vyšším věku přispívají ke šťastnějšímu životu.

Aktuální studie: Sex a intimnosti ve vyšším věku přispívají ke šťastnějšímu životu.

Přestože je sex seniorů v mnoha společnostech tabuizován a lidé nad 60 let jsou často...

Titulka pro: Sbírejte kytičky a vyhrajte vůni Sex and the City

Sbírejte kytičky a vyhrajte vůni Sex and the City

Celosvětově úspěšný seriál, který vyhrál sedm cen Emmy a získal osm cen Zlatých glóbů, opět...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

VÁNOCE PRO CHLAPA

Ahojky :) Měla bych dotaz… Zajímalo by mě, co svým chlapům ...

VÝBAVA NA SNOWBOARD

Dobrý večer, přemýšlím nad koupí výbavy na snowboard, ...

ŠITÍ

Ahoj všem, chtěla bych se naučit šít na šicím stroji. Jak ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz