Rodina

Blízká budoucnost erotiky: erotické cestování či elixír lásky

Sbírání kytiček

Erotika a láska tvoří pevnou součást našich životů. V blízké budoucnosti se v oblasti intimity a vztahů dočkáme nejrůznějších objevů i nových trendů.

Hned v roce 2023 lze například čekat nárůst v oblasti erotického cestování, které si chce vyzkoušet více než pětina lidí. Co dalšího budoucnost erotice chystá?

Erotické cestování vstoupí do mainstreamu

Po letech útlumu především kvůli pandemii koronaviru se lidé opět ve velkém vrhnuli do cestování. A ne ledajakého. Na vzestupu jsou nejrůznější zážitkové zájezdy, při nichž si lidé užívají čas takzvaně „off-grid“ (bez elektřiny, internetu a moderních technologií), objevují přírodu, učí se umění přežití (survival skills). Kromě toho povstává i další nový velký trend pro rok 2023: erotické cestování. Dle reportu cestovní agentury Booking.com si chce právě erotický únik ze všednosti dopřát celých 23 % lidí. „Specializované rezorty, v nichž si cestovatelé mohou diskrétně užívat své fetiše, prožívat své erotické fantazie a bezpečně objevovat svou sexualitu se tak v budoucích letech velmi pravděpodobně zařadí mezi mainstreamovou nabídku cestovních kanceláří,“ předpovídá Veronika Kubíčková, sex expertka.

Elixír lásky na dosah

O lásce se říká, že je magická, ale ve skutečnosti je v ní především hodně (neuro)chemie. A experti se domnívají, že se jim už brzy může podařit „namíchat“ onen pohádkový nápoj lásky. I když ne nutně ve formě nápoje. Například Anna Machin z oxfordské univerzity předpovídá, že přípravky, které by lidem pomohly zamilovat se či udržet pocit zamilovanosti v životech dlouhodobých partnerů, by mohly být komerčně dostupné do tří až pěti let. Podle vědkyně se v nich uplatní nejen „hormon lásky“ oxytocin, ale i další látky.

Díky speciálním senzorům ucítíte i virtuální polibek

Virtuální realita už dnes rozhodně není žádným sci-fi. Otevřený virtuální svět označovaný jako metaverse lze v současnosti navštívit prostřednictvím různých aplikací. Prozatím je nejvíce omezen na 360stupňové vizuály, zvuky a ovládání manuálními kontrolkami, vědci do něj však ve velmi blízké budoucnosti chtějí přivést další vjemy. „Expertům se podařilo vynalézt technologii, která pomocí ultrazvukových snímačů zabudovaných přímo do VR headsetu stimuluje ústa, rty, zuby a jazyk. Při jejím testování dokázali nasimulovat pocit čistění zubů, kouření cigarety, pití kávy, a dokonce i polibku. Virtuální randění tak možná již brzy dostane úplně nový rozměr,“ komentuje novou technologii sex expertka Veronika Kubíčková.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: Ruzovyslon.cz
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků