Rodina

Jak vrátit do vztahu vášeň: komunikujte a experimentujte

Sbírání kytiček

Jste spolu s partnerem už delší dobu a romantické okamžiky nejspíše nahradil denní stereotyp. Nebojte se využít několik tipů a s partnerem vraťte do vztahu vášeň.

Velkou roli hraje vzájemná komunikace a porozumění, naladění na sex nikoliv pět minut předem, ale po celý den, eliminování rušivých vlivů a zapojení všech smyslů.

Porozumění a něha

Pánové se vzruší raz dva, dámy k tomu potřebují čas. A také vstřícnost, zájem, porozumění. Vletět „na to“ třeba po hádce s partnerem není každé po chuti. Ještě horší situace nastává, když partnerská komunikace nefunguje dlouhodobě a muži si myslí, že sex všechno vyřeší. Jednou možná, ale trvale?

Chvilka jen pro sebe

Znáte to: náročný den v práci, potom starost o děti a večer byste měly ještě radostně skotačit v posteli. Pro mnoho žen je tahle představa doslova frustrující. Odborníci doporučují zejména pánům, aby svou drahou polovičku naladili ještě dříve, než dojde na sex. Pomůže chvilka sdílení sebe samých třeba i se skleničkou v ruce, masáž zad nebo unavených nohou.

Stará známá a občas opomíjená předehra

Když jsou dva lidé spolu delší čas, už je máloco překvapí. Přitom okořenit sexuální život se dá poměrně jednoduše dlouhou předehrou. A když říkáme dlouhou, myslíte tím skutečně celý den. Pomůžou milé zprávy nebo telefonáty a také posílání sexy snímků. Tady ale pozor, abyste lechtivé obrázky omylem neposlali někomu jinému.

Blíží se večer

Chytré telefony a tablety zjednodušují život, do ložnice však nepatří. Stojí totiž v cestě vašemu milostnému životu. Ale totéž platí také o televizi. Co ještě vadí? Velký nepořádek. Jde o další rušivý prvek, který je třeba odbourat. Naopak přidejte cokoliv, co potěší každý váš smysl. Může jít o osvědčené vonné svíčky, hedvábně jemné povlečení, originální šampaňské, nádherné spodní prádlo a také hudbu, která vás správně nažhaví.

Erotické pomůcky v páru

Vibrátory, Venušiny kuličky a erotické pomůcky vůbec nejsou určené jen pro one woman show. Co radí experti? Až budete vědět, co a jak vám dělá dobře, zapojte do hry partnera a nakonec mu svěřte „velení“.

Totéž platí i pro masturbaci. Některé ženy se stydí a už při vyslovení tohoto slova klopí zraky. Pravdou však zůstává, že díky masturbaci máte šanci skutečně dobře poznat své intimní zóny. Co se získanými poznatky? Sdělte je svému partnerovi.

Nikdo z nás přece není vševědoucí a nemůže tušit, co se odehrává v hlavě toho druhého. Natož v jeho těle.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: www.healthline.com/health/healthy-sex/married-sex, www.narcity.com/12-small-ways-to-bring-romance-back-into-your-fizzled-out-relationship,
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků