Rodina

Ženské sexuální fantazie versus realita

Milujete se se svým partnerem, ležíte u toho na zádech a zíráte do stropu. Přitom sníte o divokém sexu v latexovém oblečku a s rákoskou v ruce? Sexuální fantazie a erotické sny má každý člověk. Ženy i muži. Ale právě ženy si je často nechávají pro sebe a snaží se je potlačit. Některé se svých fantazií dokonce bojí a nerozumí jim. Proč se ale ochuzovat o vzrušující zážitky a nemít bohatší sexuální život?

Na to se zaměřil časopis OK!Magazine. Pro začátek nahlédnul do statistik. Češi mají sex průměrně 2x za týden. Jejich soulož trvá 13 minut a 30% českých žen nikdy svému partnerovi neprovádělo felaci. Přitom každá žena průměrně 1x týdně masturbuje a má bujaré erotické fantazie, které nemají s misionářskou polohou vůbec nic společného. Oddávat se erotickým představám, byť sebevíc šokujícím, je naprosto normální.

Podle sexuologických studií se 76 % žen alespoň jednou denně nechá těmito představami unést… I tak jsou ženy stále ještě stydlivé, neumí o své sexualitě hovořit s partnerem a jejich nejtajnější fantazie zůstávají pouhým sněním. Muži to mají jinak. Jsou ve své sexualitě přirozenější a otevřenější, protože s ní jsou od malička v bezprostředním kontaktu.

Sexuoložka Hanka Fifková, autorka knihy Erotické představy žen, k tomu říká: „Jako malí kluci mají úplně normální vztah ke svému penisu. Každý den ho vidí, berou ho do ruky při močení apod. Děvčátka nemusí o svém genitálu vůbec vědět. Drtivá většina mladých chlapců pak pod tlakem sexuálního pudu začne přirozeně masturbovat a odměnou jim je samozřejmý a bezproblémový orgasmus.“ Podobnou situaci zažívá výrazně menší množství mladých dívek než chlapců. Roli zde hrají i společenské stereotypy – sexuálně činorodý muž je hodnocen pozitivně, stejně se chovající žena negativně. Což rozhodně není fér.

Celý článek najdete v dubnovém OK!Magazine.

Foto: iStock


Diskuze: příspěvků