Společnost

Anna Fialová: O Vánocích jsem vždycky rozněžnělá

V nové komedii režisérky a scenáristky Ireny Pavláskové Vánoční příběh uvidíme také Jiřinu Bohdalovou. Co o své roli prozradila?

Koho ve Vánočním příběhu hrajete?

Hraju Aničku, holku s pěknou smůlou na chlapy, která ale díky vánočnímu zázraku potká novou lásku. Možná.

Jak jste reagovala po přečtení scénáře?

Scénář se mi líbil, protože je celý takový něžný, nenásilný. Já jsem o Vánocích vždycky rozněžnělá, mám je moc ráda a pouštím si hodně pohádek. Tenhle film je taky až skoro pohádkový, je v něm spousta naděje, lásky a humoru.

Je role Aničky vaší vysněnou? Nebo jste o nabídce dlouze přemýšlela?

Já si role moc nevysnívám, protože se nerada zklamávám. Spíš je čekám s otevřenou náručí. Ale hrát ve vánočním filmu je samozřejmě krása, takže jsem na tuhle nabídku kývla hned.

Anička má na začátku filmu přítele, který je ale tak trochu ženatý

Ano, a už třetí Vánoce jí slibuje, že bude s ní. Odhodlá se ale za ní na Štědrý večer přijít, až když odvede svoji ženu na nádraží.

Na place jste se potkala se spoustou zajímavých kolegů. Bavila vás práce s takovými jmény jako je Jiří Lábus nebo Oldřich Kaiser?

Ano! Na place vznikala taková spousta humorných situací! My jsme se s tímhle obsazením cítili vlastně spíš jako diváci než herečtí kolegové těch legend. Dokonce jsem při jednom záběru dostala z Lábuse a Kaisera takový záchvat smíchu, že jsme ho museli stopnout. Ale stálo to za to.

A co paní režisérka?

Pracovala jsem s ní poprvé a bylo to skvělé! Irena je otevřená nápadům herců. Hlavně Oldovým.

Připravila: Katka Soušková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Cinemart
Zdroj fotografií: Zuzana Panská

Diskuze: příspěvků