Zdraví

Aromaterapie: esenciální oleje vás mohou podpořit při dodržování novoročních předsevzetí

Dali jste si na začátku roku nová předsevzetí a máte obavu, že nebudete mít dost vůle je dodržet. Pomoci vám může aromaterapie.

Účinky esenciálních olejů si většinou spojujeme s odpočinkem a relaxací. Ale některé z nich nás mohou i povzbudit a motivovat.

Kadidlový esenciální olej

Kadidlo pomáhá zvládat pocit strachu. Pomůže vám eliminovat strach z nesplnění vašich předsevzetí. Kadidlo také podporuje kreativitu, koncentraci a inspiraci.

Vavřínový esenciální olej

Vavřínový list je prastarý symbol vítězství. Esenciální olej se používá se k podpoře odvahy a sebevědomí. Pomáhá zvyšovat kreativitu a inspiraci.

Citronový esenciální olej

Citronový esenciální olej podporuje myšlení, pomáhá při vyčerpání. Pomáhá snížit pocity úzkosti. Uklidňuje a zlepšuje náladu.

Esenciální olej ze santalového dřeva

Esenciální olej ze santalového dřeva vám pomůže udržet soustředění a pomáhá snižovat nerozhodnost. Podporuje duševní svěžest.

Připravila: Katka Soušková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: theorganicgoatlady.com/5-essential-oils-to-help-you-stick-with-your-new-years-resolutions/, www.healthline.com/health/lemon-essential-oil, draxe.com/essential-oils/sandalwood-essential-oil/
Zdroj fotografií: Pexels

Diskuze: příspěvků