Zdraví

Aromaterapie: harmonizace pomocí vůní

Aromaterapie doslova znamená „léčba pomocí vůní“, ke které se využívá aromatických rostlin. Tyto léčivé rostliny se sbírají pro výrobu dokonalých éterických neboli esenciálních olejů, které působí na všechny smysly člověka.

Harmonizace pomocí vůní

Inhalace éterických olejů harmonizuje naše orgány na psychické úrovni. Dokážou působit na naši mysl až do takové míry, že ovlivní emoce a uvolní napětí, a to i u dětí. Přírodní aromaterapeutická značka Nobilis Tilia nabízí komplexní portfolio kosmetických produktů pro celou rodinu na vnější, ale i vnitřní užití. Záleží jen na vás, jakou vůni si vyberete a pro jaké účinky.

Aromaterapeutických účinků se využívalo v lékařství až do 19. století, pak následovala tendence k výrobě a užívání chemických léků a aromaterapie ustupovala, ale v současné době slaví velký návrat. Na rozdíl od běžných léků, vhodně používané éterické oleje působí šetrně a udržují náš citlivý imunitní systém v rovnováze.

Jak se éterické oleje získávají

Éterický olej se získává ze sekrečních buněk siličnatých rostlin. Nejvíce těchto olejů mívají rostliny v listech, plodech nebo kořenech. Jeden litr meduňkového esenciálního oleje se průměrně získává ze 7 tun meduňky, který se zpravidla prodává po 10 ml.

A co že je na takové kapce oleje tak výjimečného, že jsme pro její získání ochotni spotřebovat tolik energie? Éterické oleje obsahují velké množství antioxidantů a dalších aktivních látek, které blahodárně působí na naše tělo. Jejich aromaterapeutické využití je široké a každý esenciální olej má jiné účinky. Používají se ke stimulaci či uklidnění nervového systému, mohou pomoci v boji proti infekcím, podporují hojení a zlepšují trávení.

Účinky éterických olejů

Pravidelné používání éterických olejů postupně snižuje náchylnost k běžným onemocněním a posiluje přirozenou imunitu, zbavují stresu a zklidňují tělo i mysl před spaním. Kromě toho vybrané oleje ulevují také od chronických kožních potíží. Při kontaktu se vzduchem se vypařují a tím pročišťují okolní prostředí a likvidují v něm choroboplodné zárodky. Většina z nich má silné antiseptické, antibakteriální a protiplísňové účinky.

Produkty Nobilis Tilia

Pocházejí z okouzlující přírody Českého Švýcarska. Vyrábí ty nejčistější aromaterapeutické kosmetické řady pro celou rodinu. Vyberte si komplexní péči pro miminka, malé děti, dospívající, ale i pro zralé ženy a muže, a to i když máte specifické potřeby pokožky nebo pro podporu imunitního systému. Ve všech produktech je otisknuta pečlivá ruční práce, která navzdory růstu společnosti k Nobilis Tilia stále neodmyslitelně patří. Vysokou hodnotu společnosti dokazují odborné vzdělávací kurzy aromaterapie pro kohokoliv, kdo o sebe a své nejbližší rád pečuje.

Kompletní nabídku aromaterapeutických produktů naleznete na www.nobilis.cz.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: kniha Aromaterapie podle ročních období, Adéla Zrubecká, CPRESS 2021
Zdroj fotografií: Nobilis Tilia
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků