Společnost

Daniela Kolářová: dozvěděla jsem se hodně zajímavých věcí

Zlaté labuti vládne rodina Kučerů. V jejím čele stojí Rudolf Kučera (Petr Kostka). Nekompromisní otec rodu a zapálený vlastenec. Toho vyvažuje maminka Božena v podání Daniely Kolářové.

Kterou z postav jste ve Zlaté labuti ztvárnila?

V seriálu ztvárňuji Boženu Kučerovou, manželku Petra Kostky, se kterým máme tři děti. Ty se učí vést naši společnou firmu. Máme tři elektrárny a otevřeli jsme nově obchodní dům Zlatá labuť. Je to z našeho současného pohledu krásně genderově nevyvážené manželství. Petr Kostka hraje hlavní postavu, majitele Zlaté labutě a velmi autoritativní hlavu rodiny. A moje postava paní Kučerové přijala úlohu ženy, která se stará o všechno ostatní doma, je klidná a smířená se svou podřízeností manželovi.

Nabídku jsem si zprvu hodně rozmýšlela. Na začátku jsem se sešla s tvůrci, mluvili jsme spolu například o úrovni jazyka a o české seriálové tvorbě obecně, následně jsem dostala na ukázku dva scénáře a uvažovala jsem o tom a rozhodla jsem se. To téma je pro mě přitažlivé. Sama jsem se dozvěděla hodně zajímavých věcí o předobrazech seriálu Zlatá labuť. Navíc se autoři snaží napínavým způsobem rozkrývat spoustu různých vztahů, takže se seriál jeví velmi zajímavě.

Jaká je spolupráce s Petrem Kostkou?

My se známe z divadla, takže je fajn, že to dorozumívání mezi námi je velmi rychlé. S Petrem je vždycky hezké spolupracovat.

Jak vnímáte dobu, ve které se seriál odehrává?

Velmi mě překvapilo, že k otevření obchodního domu Bílá labuť došlo ve stejný den, ve kterém nás začalo v březnu 1939 obsazovat nacistické Německo. Takže se díky tomuto natáčení dozvídám i skutečnosti, o kterých jsem do té doby nevěděla. Veškeré výtvarné prvky, a především způsob oblékání, jsou pro mě fascinující.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: TV Nova
Zdroj fotografií: TV Nova
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků