Odpověď na: vánoce a cukroví

Úvodní stránka Diskuze Hlavní fórum vánoce a cukroví Odpověď na: vánoce a cukroví

#74540
cornysek
Účastník

Ahoj Sarfiku, čert tomu asi chtěl, ale rozbil se mi noťásek. Už ho mám zpět doma a napravuji slíbený restík. A jestli třeba receptík na perníčky vyzkoušíš tak věz, že já se do nich taky dnes nebo zítra pustím, resp. do těstíčka a péct budu v pondělí nebo úterý.
RECEPT NA PERNÍČKY:
Nejprve smíchej 250g cukru moučky+3 žloutky+kypřící prášek do perníku+kůra z 1 citronu+50g rozpuštěné Hery+100g medu, když to smícháš přidej 150g hladké mouky a 10g jedlé sody. To opět promíchej a nakonec přisypávej 500g hladké mouky, je to makačka, u mě už to zvládá robot, ale i tomu to jde těžko, nicméně výsledek pak chuťově stojí za to. Když je to fakt hodně sypké můžeš přidat pár lžic vody, to dělám podle oka, cca 7-10 lžic. KDyž těstíčko po té dřině umícháš tak ho dej na 2-3 dny uležet do ledničky a poté se pusť do díla. Jsou výborné.
Jinak co se týče perníčků a celkově vánočního cukroví tak se mi hodně osvědčil server http://www.mimibazar.cz, tak je záložka recepty a pak jen hledej, je tam spousta receptuů na perníčky co jsou hned měkké, ty naše se musí dva týdny rozležet. Zatím pa a veselé pečení, Petra