Sport

Pohyb každý den: cvičení v dopravních prostředcích

Sbírání kytiček

Jak začlenit více pohybu do běžného života? Jednoduše – využijte každou, byť sebemenší příležitost k tomu, se hýbat. Zkuste to třeba i v dopravních prostředcích. Poradíme vám, jak na to.

Začít můžete už cestou na tramvaj nebo autobus. Jděte svižně. Pokud máte zastávku hodně blízko, jděte klidně až na tu další. Pokud jedete po eskalátorech, přidejte i chůzi. Nemusíte jen pasivně stát. Máte-li možnost jít po schodech místo eskalátoru nebo výtahu, jděte pěšky po schodech. Při chůzi po schodech můžete vyzkoušet našlapovat chvíli jen na špičky, pak polovinou chodidla. Pokud není schodiště přeplněné, můžete zkusit „brát schody po dvou.“

Cvičení v dopravních prostředcích

Existují cviky, kterým se můžete věnovat i v autobusu nebo tramvaji aniž byste se příliš rozptylovali.

Když sedítě

Zatínejte hýždě – na deset vteřin zatněte hýžďové svaly a pak je uvolněte. Opakujte 10x.

Stiskněte stehna k sobě, čímž procvičíte svaly na vnitřní straně stehen. Máte-li k dispozici, použijte mezi kolena malý balónek. Opakujte 10x.

V sedě můžete posilovat i pánevní dno. Tohle cvičení se vám bude hodit i při cvičení jógy nebo pilates. Aktivujte vždy na několik vteřin pánevní dno a pak ho zase povolte.

Seďte rovně a jemně stahujte lopatky dozadu k sobě a dolů.

Když stojíte

Pokud stojíte a držíte se madla, zkuste aktivně zatínat břišní svaly spodní části břicha. Představte si jako byste měli malé úzké džíny a snažili se, aby vám neprasknul knoflík. Stejně tak můžete zatínat hýžďové svaly.

Při stání můžete posilovat i lýtka. Vypínejte se na špičky, jak nejvíc to jde.

Nesedejte si, ale stůjte během cesty, i když jsou sedadla volná. Během stání spalujete mnohem víc kalorií než v sedu.

Pitný režim

Co pijete, když máte žízeň? Čistou vodu nebo si občas dáte i džus nebo kolu? Preferujete-li druhou variantu, vězte, že jste spolu s nápojem přijali i kalorie navíc.

Připravila: Eva Čopíková

Zdroj informací: www.anytimefitness.com/ccc/getting-started/18-ways-to-add-more-movement-into-your-day/, www.healthline.com/health/fitness/10-ways-to-move-more
Zdroj fotografií: iStock
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků