Rodina

Inspirace na pohodové zážitky

Babí léto je v plném proudu. Krásné slunečné dny se střídají se zimou a deštěm, ale ještě pořád se dá podnikat spousta aktivit venku. Blíží se víkend, tak co naplánovat něco zajímavého? Přinášíme pár tipů.

Navštivte tajemná místa
Pokud se rádi bojíte, zkuste s přáteli navštívit tajemná místa naší historie. Jistě to pro vás bude mimořádný zážitek. Na výběr přitom máte z řady míst na celém území republiky. Třeba tajemné chodby jihlavského podzemí přitahují pozornost milovníků záhad již léta. Dalším zajímavým tipem může být třeba hrad Houska. Tato pamětihodnost se rozkládá na rozhraní okresů Mladá Boleslav, Česká Lípa a Mělník. Podle různých pověstí má prý tento hrad střežit přímo bránu do pekel… Posledním magickým místem, na které se pokusíme vést vaše kroky, je hora Blaník. Vždyť kdo by neznal pověst o blanických rytířích, kteří mají vystoupit z nitra hory, až bude české zemi nejhůře? Odměnou po vystoupání na horu Blaník vám jistě bude i úžasný výhled do krajiny.

Povečeřte s pumou
Ne, tohle není pozvánka na exotické safari. Vždyť proč se trmácet letadlem málem na druhou stranu světa, když srovnatelný zážitek můžete zažít přímo v centru Prahy? V Krákora baru na pražských Vinohradech máte možnost ochutnat nejen báječné jídlo, ale také si zblízka prohlédnout dvě pumy americké, které patří majiteli restaurace. A když má pumí sameček Paco dobrou náladu, můžete si dokonce pohladit jeho hebký kožíšek, což je určitě možnost, kterou hned tak někde nedostanete…

Vydejte se na vyhlídkový let balónem
Pokud zbožňujete stoupání k nebi a užíváte si pocit, jak vám spolu s ním stoupá i hladina adrenalinu v těle, pak je tento tip určen právě pro vás. Let balónem je relativně bezpečný způsob, jak se podívat na svět a dost možná i na své problémy z ptačí perspektivy. Jistě oceníte, že při vyhlídkovém letu balónem máte na výběr širokou škálu lokalit, které můžete navštívit. Co třeba let nad krásným městem Kroměříž, nad hradem Karlštejn, či nad Českým rájem? Navíc na takovou aktivitu nepotřebujete žádné speciální vybavení – jen je třeba mít na paměti, že ve výškách, do kterých s vámi balón vystoupá, už bývá pořádná zima, takže bundy, rukavice a slušivá čepička by měly být samozřejmostí. A kromě teplého oblečení se pro zpříjemnění letu určitě vybavte i nějakou drobnou laskominou. Třeba lahodnými křupavými pralinkami Milka Crispello.

Zajděte za zvířaty do ZOO
Že vám to nezní moc originálně? Ale kdeže! I návštěva ZOO se může proměnit v jedinečný zážitek – zvláště, když se vám po celou dobu bude věnovat průvodce, který vám ukáže vše, včetně míst, kam se běžně vstupovat nesmí. Uvidíte krmení některých zvířat a budete je mít téměř na dosah. Vyškolený průvodce vám navíc zodpoví jakýkoli dotaz, což jistě platí i o všetečných otázkách vašich dětí. Ty se pak za odměnu budou moci svézt na koni nebo na ponících. Procházka s průvodcem na vás čeká nejen v zoologické zahradě v Praze, ale například i v ZOO v Liberci, či Jihlavě.

Vyjeďte si s přáteli za pohodou na koních
Všichni známe rčení o tom, že nejhezčí pohled na svět je z koňského hřbetu. Ale vzhledem k tomu, že koně ani koňské povozy už dávno nepatří mezi naše obvyklé dopravní prostředky, je načase toto rčení trochu oprášit a uvést do života. Farem, kde si můžete se svým partnerem, či partnerkou zaplatit romantickou vyjížďku na koni, je celá řada. Výhodou této aktivity navíc je, že nemusíte čekat na konkrétní roční období, ale že můžete vyrazit prakticky kdykoli, protože každá část roku má své osobité kouzlo. Za nás však doporučujeme zimu. Cval zasněženou loukou, kdy sněhové vločky odlétávají od koňských kopyt, vám jistě připomenou závěrečnou scénu z oblíbené pohádky Tři oříšky pro Popelku. Jednou z farem, kterou můžeme jen doporučit, najdete nedaleko Prahy v obci Bojov.

Vyzkoušejte bungee jumping
Pokud jste snad povahy, které se příliš nevyžívají v adrenalinových aktivitách, pak vám tento tip bude pravděpodobně připadat jako špatný vtip. Jestli ovšem se svým partnerem či partnerkou adrenalin přímo zbožňujete, pak je tandemový skok na bungee jumpingovém laně přesně tím pravým zážitkem, na který budete vzpomínat ještě hodně, hodně dlouho. Pokud se rozhodnete vyzkoušet si na chvíli, jaké to je zažít volný pád, počítejte s tím, že je vždy nutné se nejméně tři týdny dopředu objednat. Pak už vám nic nebrání, abyste se se svou polovičkou nechali pevně připoutat k sobě a na výzvu „SKOK“ se v objetí vrhli dolů vstříc jedinečnému zážitku… Tuto adrenalinovou pohodu si můžete dopřát třeba na nejvyšším mostě v České republice, kde se v současné době provozuje bungee jumping, který se svou výškou 62 metrů nachází nad údolím řeky Hačka.

Objednejte se do pivních lázní
Pobyt v pivních lázních je bezpochyby zážitkem, který ocení všichni, i když zároveň každý trochu po svém. Muži budou zaručeně nadšeni z možnosti podívat se na výrobu svého milovaného nápoje pěkně zblízka a budou se nedočkavě těšit na slastný okamžik, až se s finálním výrobkem budou moci velmi důkladně seznámit i jejich chuťové buňky. Příslušnice něžného pohlaví zase nejspíše ocení, že důležité látky a živiny, které zlatavý mok obsahuje, budou zvenčí působit na jejich vlasy a pleť. Z pivní koupele, s vychlazenou orosenou sklenicí v ruce, budete nadšeni! Takže vyrazte třeba do Rožnova pod Radhoštěm, Chodové Plané či Harrachova.

Co třeba minigolf?
Pokud se rozhodnete vzít s sebou děti, pak věřte, že i ony se do minigolfu doslova zamilují. Na tomto sportu je navíc zajímavé, že největším protivníkem si je každý hráč sám. Tento sport vyžaduje přesnost, sebekontrolu a soustředění. Tyto vlastnosti vaše děti ocení jistě i v pozdějším životě až vyrostou. A jak říká přísloví: „Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš“. Takže… hurááá s dětmi na minigolf, třeba do pražských Kunratic či olomouckého obchodního centra, kde se dá hrát po celý rok.

Zajděte do lanového centra
Kdo by se nechtěl prodírat korunami stromů a vidět svět alespoň na chvíli z ptačí perspektivy? Zvláště pokud jste bezpečně jištěni ze země a nemůže se vám tak nic stát. Ovšem adrenalin to bude i tak! Lezení v lanovém centru však není jen o adrenalinu a o zábavě, ale také hodně o trpělivosti a soutěžení se sebou samým. Tak co, troufnete si? Vezměte své přátele a zajeďte si na chvíle plné vzrušení i pohody do lanového parku, třeba do Prachatic, Jánských Lázní či na zámek Zbiroh.

Udělejte si výlet po českých pamětihodnostech
Co takhle pozvat své přátele na pohodový výlet po českých pamětihodnostech, po hradech, zámcích, ale třeba i klášterech? České i moravské hrady a zámky nabízejí milovníkům historie celou řadu jedinečných možností jak prožít pohodový výlet a zároveň si při tom ještě i trochu rozšířit obzory. Z nepřeberné nabídky vybíráme třeba klášter Zlatá koruna u Českého Krumlova nebo poutní místo Klokoty u Tábora, kde stojí barokní kostel vybudovaný na místě gotického kláštera, který nepřežil útok husitů.

Poslední typ jako bonus
Ať už se rozhodnete pro jakýkoli zážitek, adrenalinový či relaxační, nikdy si s sebou nezapomeňte vzít sáček lahodných čokoládových pralinek Milka Crispello, které vám zaručeně zpříjemní každý společně prožitý okamžik a navodí tu správnou pohodu. 

Připravila: Zuzana

Foto: iStock

20.9. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků