Cestování

Tipy na výlet: tajemná místa, prohlídka ZOO s průvodcem i pamětihodnosti

Babí léto je v plném proudu. Pořád se dá podnikat spousta aktivit venku. Blíží se víkend, tak co naplánovat něco zajímavého? Přinášíme pár tipů.

Navštivte tajemná místa

Pokud se rádi bojíte, zkuste s přáteli navštívit tajemná místa naší historie. Jistě to pro vás bude mimořádný zážitek. Na výběr přitom máte z řady míst na celém území republiky. Třeba tajemné chodby jihlavského podzemí přitahují pozornost milovníků záhad již léta.

Dalším zajímavým tipem může být třeba hrad Houska. Tato pamětihodnost se rozkládá na rozhraní okresů Mladá Boleslav, Česká Lípa a Mělník. Podle různých pověstí má prý tento hrad střežit přímo bránu do pekel.

Posledním magickým místem, na které se pokusíme vést vaše kroky, je hora Blaník. Vždyť kdo by neznal pověst o blanických rytířích, kteří mají vystoupit z nitra hory, až bude české zemi nejhůře? Odměnou po vystoupání na horu Blaník vám jistě bude i úžasný výhled do krajiny. Na jejím rcholu se nachází 30 metrů vysoká dřevěná rozhledna.

Vydejte se na vyhlídkový let balónem

Pokud zbožňujete stoupání k nebi a užíváte si pocit, jak vám spolu s ním stoupá i hladina adrenalinu v těle, pak je tento tip určen právě pro vás. Let balónem je relativně bezpečný způsob, jak se podívat na svět a dost možná i na své problémy z ptačí perspektivy. Jistě oceníte, že při vyhlídkovém letu balónem máte na výběr širokou škálu lokalit, které můžete navštívit. Co třeba let nad krásným městem Kroměříž, nad hradem Karlštejn, či nad Českým rájem? Navíc na takovou aktivitu nepotřebujete žádné speciální vybavení – jen je třeba mít na paměti, že ve výškách, do kterých s vámi balón vystoupá, už bývá pořádná zima, takže bundy, rukavice a slušivá čepička by měly být samozřejmostí.

Zajděte za zvířaty do ZOO

Že vám to nezní moc originálně? Ale kdeže! I návštěva ZOO se může proměnit v jedinečný zážitek – zvláště, když se vám po celou dobu bude věnovat průvodce, který vám ukáže vše, včetně míst, kam se běžně vstupovat nesmí. Uvidíte krmení některých zvířat a budete je mít téměř na dosah. Vyškolený průvodce vám navíc zodpoví jakýkoli dotaz, což jistě platí i o všetečných otázkách vašich dětí. Ty se pak za odměnu budou moci svézt na koni nebo na ponících. Procházku s průvodcem nabízí více zahrad.

Vyjeďte si s přáteli za pohodou na koních

Všichni známe rčení o tom, že nejhezčí pohled na svět je z koňského hřbetu. Ale vzhledem k tomu, že koně ani koňské povozy už dávno nepatří mezi naše obvyklé dopravní prostředky, je načase toto rčení trochu oprášit a uvést do života. Farem, kde si můžete se svým partnerem, či partnerkou zaplatit romantickou vyjížďku na koni, je celá řada. Výhodou této aktivity navíc je, že nemusíte čekat na konkrétní roční období, ale že můžete vyrazit prakticky kdykoli, protože každá část roku má své osobité kouzlo.

Objednejte se do pivních lázní

Pobyt v pivních lázních je bezpochyby zážitkem, který ocení všichni, i když zároveň každý trochu po svém. Muži budou zaručeně nadšeni z možnosti podívat se na výrobu svého milovaného nápoje pěkně zblízka a budou se nedočkavě těšit na slastný okamžik, až se s finálním výrobkem budou moci velmi důkladně seznámit i jejich chuťové buňky. Příslušnice něžného pohlaví zase nejspíše ocení, že důležité látky a živiny, které zlatavý mok obsahuje, budou zvenčí působit na jejich vlasy a pleť. Z pivní koupele, s vychlazenou orosenou sklenicí v ruce, budete nadšeni! Takže vyrazte třeba do Rožnova pod Radhoštěm, Chodové Plané či Harrachova.

Zajděte do lanového centra

Kdo by se nechtěl prodírat korunami stromů a vidět svět alespoň na chvíli z ptačí perspektivy? Zvláště pokud jste bezpečně jištěni ze země a nemůže se vám tak nic stát. Ovšem adrenalin to bude i tak! Lezení v lanovém centru však není jen o adrenalinu a o zábavě, ale také hodně o trpělivosti a soutěžení se sebou samým. Tak co, troufnete si? Vezměte své přátele a zajeďte si na chvíle plné vzrušení i pohody do lanového parku, třeba do Prachatic, Jánských Lázní či na zámek Zbiroh.

Udělejte si výlet po českých pamětihodnostech

Co takhle pozvat své přátele na pohodový výlet po českých pamětihodnostech, po hradech, zámcích, ale třeba i klášterech? České i moravské hrady a zámky nabízejí milovníkům historie celou řadu jedinečných možností jak prožít pohodový výlet a zároveň si při tom ještě i trochu rozšířit obzory. Z nepřeberné nabídky vybíráme třeba klášter Zlatá koruna u Českého Krumlova nebo poutní místo Klokoty u Tábora, kde stojí barokní kostel vybudovaný na místě gotického kláštera, který nepřežil útok husitů.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: cs.wikipedia.org/wiki/Jihlavsk%C3%A9_podzem%C3%AD, cs.wikipedia.org/wiki/Houska_(hrad), cs.wikipedia.org/wiki/Blan%C3%ADk
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků