Cestování

Tip na výlet: IQ park v Liberci

Ať už máte potomky předškolního věku nebo už ty odrostlejší, všichni se zabaví – a to včetně vás, dospělých – v IQparku v Liberci. Co vás tady čeká? Několik pater chytré zábavy. V IQparku totiž najdete desítky interaktivních exponátů, na které je sahat přikázáno.

Můžete si prohlédnout své tělo termokamerou nebo si vyzkoušet princip televizního klíčování. Můžete se na chvíli stát moderátorem zpráv o počasí, jak je znáte z České televize. Chcete-li, potřesete rukou nejvyššímu člověku planety, nebo buďte aktivnější a zkuste jízdu na závodní dráze.

Koho zajímá technika, ten si může sáhnout na 500 000 voltů, vlastní prací si vyrobit elektřinu nebo zjistit, jak se chovají různé materiály v silovém poli magnetů.

IQpark se rozkládá ve čtyřech podlažích na ploše 3000 m2 a podle organizátorů se tady zabaví opravdu všichni, od malých dětí až po seniory, protože každá věková kategorie si najde „to své“.

Na rozdíl od mnoha jiných tipů na výlety závislých na počasí sem můžete vyrazit kdykoliv, otevřeno je po celý rok.

Tip na celý víkend

Máte rádi vodu? Pak si dopřejte v Liberci celý víkend a druhý den můžete strávit v centru vodních radovánek Aquapark Babylon.

Připravila: Věra Hájková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: iQpark Liberec
Zdroj fotografií: iQpark Liberec

Diskuze: příspěvků