Ať už máte potomky předškolního věku nebo už ty odrostlejší, všichni se zabaví – a to včetně vás, dospělých – v IQparku v Liberci. Co vás tady čeká? Několik pater chytré zábavy. V IQparku totiž najdete desítky interaktivních exponátů, na které je sahat přikázáno.

Nově si například můžete prohlédnout své tělo termokamerou nebo si vyzkoušet princip televizního klíčování, a tak se na vlastní kůži na chvíli stát moderátorem zpráv o počasí, jak je znáte z České televize. Chcete-li, potřesete rukou nejvyššímu člověku planety, nebo buďte aktivnější a zkuste jízdu na závodní dráze a třeba tak vytvoříte nový světový rekord.

Koho zajímá technika, ten si může sáhnout na 500 000 voltů, vlastní prací si vyrobit elektřinu nebo zjisti, jak se chovají různé materiály v silovém poli magnetů…

IQpark se rozkládá ve čtyřech podlažích na ploše 3000 m2 a podle organizátorů se tady zabaví opravdu všichni, od malých dětí až po seniory, protože každá věková kategorie si najde „to své“. A co za to? Děti do 100 cm výšky bezplatně, děti od 100 do 140 cm – 80 Kč, dospělí a nad 140 cm – 120 Kč.

Další plus
Na rozdíl od mnoha jiných tipů na výlety závislých na počasí sem můžete vyrazit kdykoliv, otevřeno je po celý rok, denně od 10.00 do 20.00. Kdybyste chtěli přijet o víkendu, čeká vás navíc SCIENCE SHOW (vždy v sobotu a neděli od 16.00). Zde se návštěvníci, jak děti, tak i dospělí, účastní různých elektrostatických pokusů. A v neděli od 14.00 se zase otevírají brány laboratoře, kde je možné dále experimentovat.

Tip na celý víkend: Máte rádi vodu? Pak si dopřejte v Liberci celý víkend a druhý den můžete strávit v centru vodních radovánek Aquapark Babylon.

Připravila: Marcela
Foto: iQpark Liberec
29. 2. 2012


Diskuze: příspěvků