Zdraví

Jak na únavu a problémy se spánkem. Zkuste homeopatickou léčbu

Na problém únavy se můžeme podívat z několika úhlů. Pokud máme na mysli „obyčejnou“ jarní únavu, která postihuje snad všechny tvory, hlavně když zima se nehodlá vzdát své vlády a všichni se těšíme na jarní sluníčko. Pak nám asi nejlépe poslouží některá forma detoxu.

Detoxikaci můžeme provést jak na fyzické úrovni, tak na duševní, psychické úrovni. Pokud máme pocit, že potřebujeme spíš fyzickou očistu, pak velikou službu mohou udělat střevní nosody či okoubaka. Střevní nosodu bych doporučovala pouze po konzultaci s homeopatem, okoubaku můžete zkusit sami. Stejný postup bych doporučila, i pokud máte za sebou „nemocné“ období, např. opakovaně antibiotika, pak skutečně velikou službu udělá okoubaka. Doporučuji podávat 2 kuličky – 1x denně, nejlépe ve dvou vzestupných potencích. 

Všichni známe vliv zdravé stravy na náš organismus a společně s homeopatií vás jistě nastartují, zlepší vaši energii. 

Někdy jsme si během zimy prošli i nějakým těžkým obdobím – smutek ze ztráty milované osoby, z rozchodu, jsme lehce dojatí, pláčeme i u reklamy….Tyto stavy jsou pak velmi často spojeny i s nespavostí a nejlepší je řešit je celostně, konstitučním lékem. Případně velmi dobře zabírá Carcinosin, natrium muriaticum, ignatie a mnoho dalších léků. 

Pokud chci řešit jen nespavost, třeba i u dětí, pak velmi často používám coffeu. Coffea cruda zabírá na ty poruchy spánku, které může vyvolat stejná situace, jako když to přeženete s kávou. Na zklidnění před spánkem používám také sedatif. Někdy také zabírá homeopatikum passiflora incarnata, valeriana officinalis, který je vyrobený z kozlíku lékařského, ale také avena sativa (oves setý), která má velmi podobné účinky jako barbituráty, ale jako všechna homeopatika, bez vedlejších účinků. Při podobných problémech si této vlastnosti u homeopatik cením ze všeho nejvíc – mohou je bez obav brát i děti, které mají třeba problém před zkouškou a nespí, jsou neklidné. Homeopatikum je zklidní, ale ráno nemají žádné problémy s otupělostí, bolestmi hlavy apod., tak jako to známe všichni, kdo již někdy užili nějaký lék na spaní. 

Všechny tyto problémy, jak často uvádím, je nejlepší řešit konstituční léčbou. Zvlášť, pokud trvají déle a stav se nelepší. Často se problém již nějakou dobu vyvíjí a dobrý homeopat by vám měl umět pomoci ten problém rozmotat, najít zdroj problémů, ale také určit, kdy to vše začalo, jestli je počátek ve vleklé nemoci, ve stresu, v práci, či v dlouhodobých problémech ve vztazích. Homeopatie je veliký nástroj v léčení těchto stavů, může pomoci jak proti akutním příznakům, zpomalit a vyléčit i závažné problémy. 

Marie Valášková – homeopat 

Foto: iStock


Diskuze: příspěvků