Zdraví

Jak na únavu a problémy se spánkem. Zkuste homeopatickou léčbu

Problémy se spánkem a únavou může homeopatie řešit jak na fyzické, tak psychické úrovni. Pokud máme pocit, že potřebujeme spíš fyzickou očistu, pak pomůže okoubaka. Hlavně pokud máte za sebou „nemocné“ období, např. opakovaně antibiotika. Doporučuji podávat 2 kuličky – 1x denně.

Nespavost a únavu spojenou s psychikou je nejlepší řešit celostně, konstitučním lékem. Případně velmi dobře zabírá Carcinosin, natrium muriaticum, ignatie a mnoho dalších léků.

Pokud chci řešit jen nespavost, třeba i u dětí, pak velmi často používám coffeu. Coffea cruda zabírá na ty poruchy spánku, které může vyvolat stejná situace, jako když to přeženete s kávou. Na zklidnění před spánkem používám také sedatif. Někdy také zabírá homeopatikum passiflora incarnata, valeriana officinalis, který je vyrobený z kozlíku lékařského, ale také avena sativa (oves setý), která má velmi podobné účinky jako barbituráty, ale jako všechna homeopatika, bez vedlejších účinků. Při podobných problémech si této vlastnosti u homeopatik cením ze všeho nejvíc – mohou je bez obav brát i děti, které mají třeba problém před zkouškou a nespí, jsou neklidné. Homeopatikum je zklidní, ale ráno nemají žádné problémy s otupělostí, bolestmi hlavy apod., tak jako to známe všichni, kdo již někdy užili nějaký lék na spaní.

 

Všechny tyto problémy, jak často uvádím, je nejlepší řešit konstituční léčbou. Zvlášť, pokud trvají déle a stav se nelepší. Často se problém již nějakou dobu vyvíjí a dobrý homeopat by vám měl umět pomoci ten problém rozmotat, najít zdroj problémů, ale také určit, kdy to vše začalo, jestli je počátek ve vleklé nemoci, ve stresu, v práci, či v dlouhodobých problémech ve vztazích. Homeopatie je veliký nástroj v léčení těchto stavů, může pomoci jak proti akutním příznakům, zpomalit a vyléčit i závažné problémy.

 

Marie Valášková – homeopat

Foto: iStock

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků