Cestování

Jak na cestování s dětmi

Těšíte se na dovolenou? Sluníčko, pohoda a trochu toho odpočinku. Ale víte, že občas je dovolená s dětmi spíše za trest? Jak tedy zajistit, abyste si dovolenou užili jak vy, tak i vaše děti. Máme pro vás několik tipů, jak si dovolenou vzájemně vychutnat.

Před cestou

Zapojte děti do organizace dovolené, protože děti milují být důležité. Už při samotném plánování je nechte, aby se taky mohli podílet a něco vymýšlet. Ukažte jim obrázky nebo videa vybrané destinace a děti se již od samého začátku budou na dovolenou těšit. Při balení věcí si můžou některé své věci zabalit samy, sice jim pak budete muset dobalit a vše zkontrolovat, ale bude je to více bavit.

Cesta je cíl 

Pokud cestujete autem, nejlepší čas pro děti je přes noc. Částečně se vyspí a otázka: ,,Kdy už tam budem?‘‘ nezazní tolikrát. Přes den jim nechte tablet na hry, pohádky či písničky. Nebo si nechte od dětí vyprávět. Dobrým pomocníkem je také mapa, ta je zabaví, protože děti rády sledují cestu. Nezapomínejte také na svačinky v podobě nakrájené zeleniny, ovoce, nebo sušenek (nejlépe bez čokoládové polevy) a dostatek pití na cestu.

Pro zpříjemnění cesty si také přibalte stínidla na okna. Dále také vlhčené ubrousky, které se hodí pro mnoho případů. Před jídlem, při ušpinění, pro osvěžení atd. Pomůže také micelární voda ve spreji, která krásně osvěží vaše děti i vás. Při horku je dobrá i klimatizace, ale s ní opatrně, ať při cestování na dovolenou nenastydnete.

Pokud vaše dítě postihne cestovní nevolnost, která se projevuje zrychleným dýcháním, bolestí břicha, zblednutím, větší tvorbou slin, studeným potem a točením hlavy, tak se snažte co nejdříve zastavit. Projděte se a nadýchejte se čerstvého vzduchu. Po ruce mějte sáčky na zvracení a menší ručník. Pokud již víte, že se vaší ratolesti dělá při jízdě autem špatně, dejte jí léky na cestovní nevolnost.

Při výběru letadla, jako dopravního prostředku, připravte děti na nepříjemný tlak ve středním uchu, který je při vzletu a přistání. Můžete ho zmírnit cucavým bonbónem nebo žvýkačkou. Dodržujte také pitný režim.

Dovolená 

Ať už jedete na dovolenou po České republice, nebo do zahraničí, vybírejte si taková místa, která jsou doporučována a u kterých víte, že se děti zabaví.

Při cestování po ČR zkuste poznávat nová města nebo místa, jako jsou hrady, parky, ZOO a podobně. Dalším typem je také dovolená v kempu. Děti zde zažijí dobrodružství v podobě spaní ve stanu. Můžete se zde koupat, grilovat nebo sportovat venku.

Typ na závěr 

Zkuste na dovolené dělat věci, které běžně neděláte. Dopřejte dítěti nepravidelnost a překonejte alespoň na dobu dovolené stereotypy. Uvidíte, že si dovolenou s dětmi užijete naplno.

Připravila: Věra Hájková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: www.nytimes.com/guides/travel/travel-with-kids
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků