Bydlení

Jak prostřít velikonočního stůl v sedmi krocích

Hledáte moderní a elegantní řešení pro váš velikonoční stůl? Prostřete ho s námi v minimalistickém duchu. Nebojte se, i v minimalismu je dostatek místa na tradici – nechybí na něm moderní šedá barva, kočičky ve váze ani vkusně zdobená vajíčka.

1. Jednobarevný ubrus 

Když přijde na velikonoční prostírání, nedržte se pouze tradičních sytých odstínů zelené, červené a žluté. Na stole bude mnohem přirozeněji vypadat zemitá tónina – my jsme například zvolili světlý odstín antracitové. 

2. Trocha bílé 

Barva, kterou nikdy nic nepokazíte? Jednoznačně bílá! Nechte ji na stole odpočívat v podobě bílého nebo velmi světlého prostírání. 

3. Jednoduché talíře a příbory 

Ano, zajíčci a další roztomilí tvorové k Velikonocům sice patří, ale na talířích jimi věkovou skupinu 10+ nejspíš neoslovíte. Držte se střídmosti. 

4. Elegantní sklenice 

Čiré sklo s moderním velikonočním stolem dokonale splyne a dodá mu punc luxusu. 

5. Mramorové akcenty 

Svíčky a podtácky s mramorovým vzhledem báječně doplní m

oderní ladění celého aranžmá. S doplňky v tomto případě ale spíše šetřete, ať zbude dostatek místa na všechny velikonoční lahůdky. 

6. Kočičky 

Chcete, abyste byli vy i vaši hosté po celý následující rok zdraví a čiperní? V tom případě se váš velikonoční stůl neobejde bez kočiček, které celé uspořádání rozveselí a pozvednou sváteční náladu. 

7. Vajíčka

Copak bychom je mohli vynechat? I moderní minimalismus podléhá tradicím. Raději než pestrobarevným provedením však velikonoční stůl ozdobte decentně malovanými kraslicemi.

Foto, text : Westwing


Diskuze: příspěvků