Domácnost

Velikonoční tvoření: vyrobte si velikonoční přání

Sbírání kytiček

Chcete o Velikonocích zabavit i svoje děti? Vyrobte společně vlastní přání. Přestože vlastnoručně vytvořené přání není nijak složité, žádá si vaši pečlivost – zejména při vytváření skladů.

Výrobu motivů můžete rovnou nechat na dětech a jen dohlížet, případně přidat pomocnou ruku při práci s nůžkami a lepením.

Usměvavá ovečka

Potřebujete

na přání o rozměrech 10,5 x 15 cm (v rozloženém stavu jde o 22 x 15 cm) si nachystejte tvrdý papír s motivem obláčků 22 x 15 cm, tvrdý papír s motivem louky 22, x 2,5 cm, papír s motivem dřeva 22 x 10 cm, černý měkký papír, bílou plsť, samolepky – louka (květinky v trávě) a včelky, případně si tyto motivy nakreslete na papír a pak vystřihněte, permanentní fix

Postup

Jednotlivé díly ovečky nejprve načrtněte tužkou a pak je vystřihněte. Oči a pusu domalujte například permanentním fixem. Současně vystřihněte motiv plotu, louku a dále květy z louky vyrůstající a také včelky (případně si tyto díly nejprve namalujte).

Na základním papíru s motivem obláčků a dále na motivu plotu vystřihněte otvory, aby se pak jimi (po složení přání) mohla ovečka dívat na svět. Na papír s obláčky nalepte plot. Dávejte si pozor, aby se otvory při složení přání překrývaly.

Z plsti a černého papíru slepte ovečku, připevněte ji na plot, pak vystřihněte a přilepte louku. Nakonec přání dozobte květinami vyrůstajícími z louky a několika včelkami.

Veselé Velikonoce

Potřebujete

Na přání o rozměrech 9,8 x 15 cm (v rozloženém stavu 29,6 x 15 cm) si nachystejte průsvitnou fólii s motivem obláčků 29,6 x 15 cm (nebo pergamenový papír nalepený na průsvitnou fólii), bílý měkký papír 29,6 x 15 cm, zelený měkký papír 29,6 x 7 cm, žlutý, oranžový a červený tvrdý papír, zelenou a oranžovou plst na mrkve, 2 samolepky s květinovým motivem (například sedmikrásky), tenký černý fix

Postup

Na bílý měkký papír nalepte fólii s motivem obláčků. Načrtněte si dílky jednotlivých motivů, včetně zajíčka, kraslic, sluníčka a mrkviček. Domalujte je fixem (například obličej zajíčka nebo detaily na mrkvičkách).

Velká vajíčka a zelenou louku nalepte na základ přání. Mrkvičky, sluníčko a zajíčka slepte z připravených dílů, pak také přilepte na přání, společně s dalšími malými, různě dekorovanými vajíčky. Potom v přání vystřihněte čtyři otvory vejčitého tvaru a složte ho.

Doporučujeme: Když ještě před vystřižením postříkáte plsť lakem na vlasy a necháte vše dobře zaschnout, konce plsti se nebudou třepit.

Tito tipy jsme pro vás vybrali z praktického rádce Skládaná přáníčka s překvapením (vydalo nakladatelství ANAGRAM), ve kterém najdete další přehledné návody na výrobu nejrůznějších přání včetně předloh v originální velikosti.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: kniha Skládaná přáníčka s překvapením, Heike Roland, Anagram 2008
Zdroj fotografií: Anagram
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků