Společnost

Jana Plodková: Když se blíží Vánoce, lidi chtějí udělat pro své okolí maximum

Jana Plodková hraje v nové komedii režisérky a scenáristky Ireny Pavláskové Vánoční příběh Marcelu, manželku vysoce postaveného politika, kterého hraje Hynek Čermák.

Kvůli jeho zaměstnání zůstává její postava často doma s dětmi, a proto dojde k určitému ochabnutí jejich vztahu. Hledá si zábavu jinde a najde ji v mladém muži ztvárněném Honzou Nedbalem, se kterým shodou okolností odjede trávit vánoční svátky na chalupu do hor.

Jak se vám s oběma pohlednými pány točilo?

Věkový rozdíl mezi mnou a Honzou Nedbalem není malý, ale točilo se nám spolu hezky. Když jsme měli točit intimní scénu, režisérka nám dala prostor promluvit si o směrech, jakými bychom ji mohli zahrát. Byla to teprve jeho druhá taková scéna, nakonec jsme ale přišli na to, jak ji uchopit.

A Hynek Čermák?

Většinou, když potkám Hynka, tak hraje zamračené bručouny, ale má skvělý smysl pro humor a velmi partnersky při natáčení pomáhá. Takže jsem z našeho hereckého manželského svazku byla nadšená.

Další rolí ve vaší blízkosti je chůva, kterou hraje Sára Sandeva

Do ní jsem se hrozně zakoukala, je to krásná, milá a velmi talentovaná holka. Moc jí držím palce, aby její kariéra šla jen strmě nahoru.

Poprvé jste pracovala i s Irenou Pavláskovou, která celý projekt vedla od scénáře až po režii. Jak se vám s ní spolupracovalo?

Po přečtení scénáře mě napadlo, že bych chtěla své postavě Marcely přidat pár vrstev, které by mi k ní pasovaly a byla jsem strašně ráda, jak otevřená tomu Irena byla. Dokonce jsme spolu přidaly celou jednu scénu, ve které vyběhnu z chalupy do závějí. Taková spolupráce je neocenitelná. Jinak mi ale celý scénář přišel hrozně lidský, komediální, zábavný. Ale vlastně i hořký. Když se blíží Vánoce, lidi chtějí udělat pro své okolí maximum, a ne vždy se to podaří. Nesmíme se z toho zkrátka hroutit a doufat, že další Vánoce budou lepší. A tahle realistická rovina mě na tom velmi bavila.

Závěje před chalupou. Baví vás podobně náročné natáčení v exteriérech?

Tohle cestování za prací miluju a moc si ho užívám. Obzvlášť teď, když je vzácnost podívat se pořádně někam i po republice.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: Cinemart
Zdroj fotografií: Zuzana Panská

Diskuze: příspěvků