Společnost

Jana Plodková: Thajsko mě naprosto uchvátilo

Jana Plodková hraje v nové dobrodružné komedii Ostrov. Co o natáčení prozradila?

V čem vás bavil scénář, že jste na roli kývla?

Bavilo mě jeho dobrodružné pojetí. Stejně jako režisér Rudolf Havlík mám ráda Indiana Jonese, lákalo mě se stát divoženkou. A samozřejmě nemůžu opomenout jeden důležitý fakt a tím byla lokace.

S Rudou Havlíkem jste se již potkala na Bábovkách, jaký je to typ režiséra, jak pracuje s herci?

Ruda je velmi otevřený všemu, co herec nabídne, s čím přijde. Debatuje o tom se mnou, ne vždycky souhlasí a přesvědčí mě o svém pojetí. Na place není jen režisérem, ale i přítelem.

Jana, postava Alice dle scénáře: „krásná, chytrá a racionální žena“ oproti svému muži, jak se tato ďábelská kombinace dala uhrát? A navíc po boku Richarda – Jiřího Langmajera?

Bavila mě představa, že tento typ ženy se ocitne v džungli bez příkras a vymožeností civilizace. Najednou nemá nic a musí se o sebe postarat. Navíc po boku Richarda. Jejich charaktery se více odhalí, najednou je čas na komunikaci, pojmenovat vše nevyřčené. A s Jirkou se tohle všechno hrálo moc hezky.

Jak konkrétně probíhala spolupráce s Jiřím Langmajerem a dovolil vám režisér na place spolu improvizovat?

Jirka spolupracoval, doplňoval, byl otevřený improvizaci, byl rovnocenným partnerem, na kterého se dalo spolehnout. A mimo pracovní stránku byl i skvělým průvodcem. Byla jsem v Thajsku poprvé, on už s Adélkou několikrát. Co se týkalo jídla, díky němu jsem ochutnala ty největší delikatesy.

Natáčení v džungli a na plážích ostrova zní jako sen. Jak to vypadalo doopravdy, netrápil vás exotický hmyz jako pavouci, housenky či jiná zvířata?

Věděla jsem, do čeho jdu. V pár džunglích už jsem byla, tudíž jsem se i v Thajsku pohybovala s obezřetností. Nezkoumala jsem předem, na jaká zvířata si dát předem pozor, abych si zbytečně nevytvořila strach. Ano, setkání s jedovatou housenkou zamávalo s celým štábem, naštěstí vše dobře dopadlo. Věděli jsme o štírech, písečných blechách. To vše tam ale patří, my jsme byli tou návštěvou, která se musí přizpůsobit. Bylo náhodou hezké jít ráno na pláž a potkat varana, zoborožce, opice. Udělala jsem si i výlet za slony. A koupat se se slonem ve vodě považuju za jeden z nejsilnějších zážitků.

Humor, dobrodružství, romantika, žánr komedie, v čem vám tento žánr vyhovuje?

Že je v něm všechno. Nechybí ani drama. Otvírá nám hercům možnosti vydat se nejen do jedněch dveří.

Natáčení se odehrálo v Thajsku, kde jste byla poprvé, co bylo pro vás zde v této zemi fascinující?

Spolupráce s thajským štábem. Aniž bychom vzájemně oplývaly dokonalou angličtinou, mnozí z nich anglicky vůbec neuměli, přesto jsme se dorozuměli. Ráda jsem sledovala, jak mezi sebou fungují, jak pracují s námi. Parthiv, producent za thajskou stranu, každé ráno na ostrově, kde jsme točili, pokládal ovoce, pití a vonnou tyčinku jako dary bohům ostrova, aby natáčení probíhalo hladce a dobře dopadlo. Byli jsme v nejlepších rukách.

Thajsko mě naprosto uchvátilo, místní lidé, kultura, příroda. Celé natáčení a pobyt byl velkým dárkem, o kterém jsem snad ani nesnila. Každé ráno jsem vstávala kolem šesté, ještě před natáčením, abych si užila prázdnou pláž a východ slunce. To bylo nesmírně nabíjející. Ve dni volna jsem si udělala výlet ke slonům, nebo jsme s holkama vyšlapaly 1237 schodů u Tiger Cave Temple.

Nakolik se celkově lišilo natáčení na odlehlém ostrově od realizace filmu v tuzemských podmínkách?

Lišilo, už jen tím, že na plac jedete po moři, že po obědě se můžete jít do něj smočit. Rytmus a zvuk moře přinášely klid a to se odrazilo i na průběhu práce.

Proč do kina právě na Ostrov, na co se diváci mohou těšit?

Na dobrodružnou komedii, zasazenou do překrásného prostředí. Věřím, že všechny smysly budou ukojeny.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: Cinemart
Zdroj fotografií: Cinemart
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků