Společnost

Jiřina Bohdalová: Francouzština mi do hlavy leze obtížně

V nové komedii režisérky a scenáristky Ireny Pavláskové Vánoční příběh uvidíme také Jiřinu Bohdalovou. Co o své roli prozradila?

Koho ve Vánočním příběhu hrajete?

Mám ve filmu krásnou roli, hraji herečku.

Vašeho syna hraje Karel Roden, jaký je to herecký partner?

Před lety jsme si rovněž v režii Ireny Pavláskové zahráli ve filmu Corpus Delicti, ale prvně hraji Karlovi matku. Přivítala jsem to s velkou radostí, protože si ho velmi vážím a krásně se mi s ním hraje. Je to obrovská radost, mít silného hereckého partnera, který vás táhne nahoru, ne dolů. Tak proč si nevybírat ty nejlepší.

Jak se vám pracovalo s paní režisérkou? Je to výhoda, když vás režíruje žena?

Kromě Jitky Němcové je to asi jediná ženská, která mi vyhovuje. Já, kdybych cítila jen malinko, že nám to spolu nebude klapat a nebudeme spolu tančit ten krásný filmový valčík, tak bych to nepřijala. Ve svých letech už si pečlivě vybírám. Tuhle roli jsem přijala zčásti kvůli ní a snažím se ji nezklamat.

Co jste říkala na scénář?

Že je roztomilý a byla by škoda tuhle roztomilost nepřenést na plátno. Tak doufám, že se nám to povedlo.

Tématem filmu je Štědrý den. Je vám tohle téma blízké? Zažíváte o Vánocích podobné situace, jako ve filmu?

No, místy v něm leccos poznávám. Vždycky se najde někdo, na koho jste zapomněli a sháníte ty poslední dárky… A u toho vznikají různé prapodivné situace. Situovat děj filmu do jednoho dne, a zrovna Štědrého, byl moc dobrý nápad.

Co pro vás bylo na tomto filmu nejobtížnější?

Francouzština. Do hlavy mi leze obtížně, dává mi to dost práce. To můj herecký kolega Pierre Richard měl tohle jednodušší, ten se kvůli naší skypovací scéně nemusel učit česky.

Připravila: Katka Soušková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Cinemart
Zdroj fotografií: Zuzana Panská

Diskuze: příspěvků