Společnost

Kniha Haliny Pawlowské Zájezd snů: v Šanghaji jsem se ztratila a ve Vídni jsem potkala Yoko Ono

Ať otevřete novou knihu Haliny Pawlowské kdekoliv, rázem vás přenese na dovolenou plnou barevných zážitků a nečekaných postřehů. Zájezd snů je knížka povídek, ve kterých hraje hlavní roli cestování a konkrétní místa ve světě i u nás. A nenajdete v ní jen rady a nečekané pointy, ale i moudré postřehy a hodně optimismu a smíchu.

Haliny Pawlowská pokřtila svou novu knihu Zájezd snů. Kmotrem 35. knihy známé spisovatelky a scénáristky se stal Miroslav Donutil.

Halina Pawlowská je velká cestovatelka a své zážitky z cest umí podat s laskavým, čtivým humorem. Z knihy se tak stává nejen sbírka povídek, ale také příručka na cesty a jak si je užít za každých okolností. „Kdykoliv někam vyrazím, tak se něco stane. Na Krétě bylo zemětřesení, v Itálii hořel hotel, na Concordii nefungovaly záchranné čluny, u severního moře jsem uvízla v pohyblivém písku a nikdo mi nešel na pomoc, protože si mysleli, že jsem tuleň, v Alpách jsme píchli, na Kanárech nás podpluly čtyři kosatky, v Chorvatsku jsem skočila na ježka, ve Finsku mě honil sob, ve Vídni si mě spletli s pornohvězdou Dolly Buster a na záchodě jsem se potkala s Yoko Ono. V Paříži mi ztratili kufr, v Šanghaji jsem se ztratila já a v Los Angeles jsem našla novou lásku. Má knížka je docela konkrétním průvodcem po Evropě i exotických destinacích a taky je plná humorných situací, emocí, milostných zápletek, rodinných scén a šťastných konců,“ vysvětluje Halina Pawlowská.

Všechny zúčastněné osobnosti dostaly za úkol napsat autorce křtěné knihy pohlednici ze svého pomyslného zájezdu snů. Vtipnou zkazku na pohled napsala Sandra Pogodová, které nedělalo problém se v mžiku přenést z Café Platýz do slunečné Itálie: „Jsem tu týden a mám 5 kilo navrch a zadek na maděru z jízdy na mopedu. Kde jsem? V Kalábrii! Ať žije Itálie, Sandra.“

Halina tak na konci křtu držela v ruce krabici přetékající pohledy z „cest“. Kmotr knihy, herec Miroslav Donutil, pronesl přípitek na zdraví Haliny i její 35. knihy. „Dovolená je hlavně o odpočinku, ale odpočívat se dá i aktivně. Pokud jedu někam, kde se dají chytat ryby, nebo hrát golf, beru pruty a hole a mám o program postaráno. Halině přeju, ať se prodá knih třeba milion, aby si vydělala na tu svou vysněnou cestu okolo světa. Ať žije ona i její báječné knihy,“ pronesl se zdviženou číší známý herec Miroslav Donutil.

Pozdravit oslavenkyni a její novou knihu přišel i jeden z nejvytíženějších českých komiků Jakub Kohák. Ten sice působí na první pohled jako král večírků, dovolené však nejraději tráví v rodinném kruhu. „Nejraději jezdím na dovolenou s rodinou, tam si pořádně odpočinu. Na konkrétních místech nijak nelpím, ale chtěl bych vzít manželku a syny do Paříže. Velký sen je taky Japonsko, ale tam je to složitější, a hlavně finančně náročnější,“ směje se známý komik Kohák.

Připravila: Katka Soušková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: agentura Orca
Zdroj fotografií: Roman Souček

Diskuze: příspěvků