Domácnost

Které věci nepatří do plastových obalů: nejsou vhodné na fotky ani kožené věci

Sbírání kytiček

Na trhu je nespočet plastových bedýnek či krabic malých i velkých a mnohá hospodyňka je ráda využívá. Ne vždy je to ale vhodné řešení pro uskladnění věcí.

Některým věcem může uskladnění v plastových boxech ublížit. Plastové boxy nezajistí dostatečnou ventilaci vzduchu a může se v nich hromadit vlhkost a většinou propouští světlo.

Jemné prádlo

Do plastových krabic neukládejte jemné prádlo, kašmír, hedvábí, krajku nebo cokoli vyšívaného. Plast může zachycovat vlhkost a vaše oblíbené oblečení zničit. Zvolte raději prodyšný koš, který je vyrobený z přírodního materiálu.

Kožené věci

Kabelky, peněženky, kožené pásky i kožené oblečení a jiné kožené věci také není vhodné skladovat v plastu, mohla by je zničit plíseň, která může vzniknout poté, co se plastová bedýnka orosí. Kožené zboží rději uložte do plátěných tašek.

Trvanlivé potraviny

Často také potřebujeme uskladnit trvanlivé potraviny a ani tehdy nejsou vhodné plastové krabičky. Ideální jsou skleněné nádoby, klidně i odložené sklenice – rýži, těstovinám i ostatním potravinám v nich bude lépe a zůstanou kvalitní.

Krmivo pro zvířata

Kdo má doma nějaké zvířátko, často také řeší, jak uskladnit krmivo. Rozhodně ne v plastu! Krmivo pro domácí mazlíčky je obvykle mastné a časem začne zapáchat a uvolňovat plyn. Někdy bývají granule v uzavíratelném sáčku, pokud nejsou, nebo potřebujete část odsypat, použijte skleněné nebo v tomto případě kovové nádoby.

Fotografie a papírové dokumenty

V plastové krabici také není vhodné uchovávat fotografie nebo jakékoli papírové dokumenty. Mohou navlhnout a zničit se. Plastové boxy většinou také propouští světlo, které jim neprospívá. Papírová krabice či vhodná odvětraná kartotéka je nejlepším řešením.

Elektronická zařízení a baterie

Plastové boxy je dostatečně nechrání před vlhkostí, a to je může poškodit. Používejte polstrovaná pouzdra určená na elektroniku.

Léky

Ani lékům nesvědčí vlhkost, která může vzniknout v plastových boxech. Uchovávejte je v původním obalu a raději v papírové krabici. I u léků si dávejte pozor na působení slunečního záření.

Připravila: Šárka Schmidtová

Zdroj informací: www.homesandgardens.com, livingetc.com
Zdroj fotografií: Freepik
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků