Cestování

Dovolená za akční cenu: na co si dát pozor

Sbírání kytiček

Letní dovolená je pro většinu českých rodin a jejich rozpočty obrovským zásahem. Rok od roku tak stále více lidí přemýšlí, jak za tuto položku utratit méně peněz. Možností, kde a jak sehnat letní dovolenou za zvýhodněnou cenu nebo s nějakým benefitem zdarma, je mnoho. Ať už se jedná o first minute, last minute, slevové servery nebo třeba slevové kupóny.

Než se však rozhodnete k samotnému nákupu, měli byste znát pár základních rad. Ne každá sleva je totiž v reálu taková, za jakou se vydává, a ne všechny nabídky musí být seriózní.

Zjistěte si skutečnou cenu

Častým trikem jsou slevy, které ve skutečnosti žádnými slevami nejsou. Pokud objevíte pobyt za zvýhodněnou cenu, který se vám bude zamlouvat, ověřte si vždy, za jakou cenu se u jiných prodejců prodávají pobyty s podobnými parametry. Teprve když se ujistíte, že je nabídka opravdu výhodná, pobyt objednejte.

Přesvědčte se o podmínkách slevy

Ať vás nic nezaskočí. Obzvlášť pozor si dejte na termíny – délku platnosti slevy, termín, do kterého je potřeba udělat rezervaci, a další důležitá data. Pečlivě si prostudujte také obchodní podmínky dodavatele slevy. V nich můžete nalézt podstatné informace například pro případ reklamace.

Zjistěte si, jaká byla spokojenost ostatních zákazníků

Pokud budete vybírat dovolenou na slevovém serveru, využijte nezávislé recenze, ve kterých sami zákazníci hodnotí jednotlivé slevové servery. Dozvědět se tak můžete více nejen o jejich spokojenosti s obsahem slevy, ale třeba i o úrovni komunikace se slevovým serverem.

Vždy si ověřte důvěryhodnost dodavatele slevy

Ať už je dodavatelem zlevněného pobytu cestovní kancelář, hotel nebo kdokoli jiný, u každé seriózní nabídky byste měli nalézt informace o jejím dodavateli. Seriózní a kvalitní prodejce je vždy registrovaný v obchodním rejstříku, což si lze jednoduše ověřit na internetu.

Uplatněte slevu co nejdříve

Většina nakupujících odkládá uplatnění zakoupeného slevového kupónu až ke konci termínu jeho platnosti. Budete-li jednat stejně, může se zejména u ubytovacích zařízení stát, že ve vámi vybraném termínu již nebude volná kapacita. Neotálejte proto s uplatněním kupónu a jednejte raději v dostatečném předstihu. V ideálním případě si raději prověřte obsazenost vámi vybraného termínu ještě před samotným nákupem.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: Skrz.cz
Zdroj fotografií: iStock
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků