Nečekaný výdaj, na který nemáte peníze? Půjčky na cokoliv

Půjčit si peníze je dnes snadné. Informace o půjčkách jsou všude, kam se vydáte. Už nemusíte dokládat, na co si půjčujete, ručit, ani dokládat příjem a vlastně už ani nemusíte vyjít z domu. Jaké máte možnosti, potřebujete-li peníze ihned?

Nečekaný výdaj, na který nemáte peníze? Půjčky na cokoliv
Zobrazit fotografii v galerii

Potřebuji si půjčit, jak se jen vyznám ve všech těch informacích? Momentálně existuje spousta druhů půjček, která je poskytována velkým množstvím společností. Naštěstí žijeme v době internetu, a abyste se v informacích o půjčkách orientovali, existují srovnávače, jako je loando.cz, které všechny tyto informace obsahují a pravidelně aktualizují. 


Obecně se dá říci, že půjčku můžete dostat buď od bankovní společnosti, nebo od nebankovní společnosti. Půjčit si můžete buď formou úvěru, který je účelový nebo neúčelový, nebo formou zápůjčky. Existují však různé podmínky pro sjednání i parametry pro splácení, ať už se rozhodnete pro půjčku u jakékoliv finanční instituce, vždy by se mělo jednat o prověřeného poskytovatele. Banky vám většinou vyjdou vstříc, co se týče výše úroků i RPSN, ty bývají nižší, na druhé straně nebankovní společnosti vycházejí vstříc zákazníkům ve všech ostatních ohledech, ať už se jedná o rychlost, dostupnost i pohodlnost. 


Nečekané výdaje 

Ne všichni máme osobní zkušenost, ale stát se může naprosto cokoliv. Přijdete domů a zjistíte, že nefunguje lednička, nebo pračka, po cestě z práce se vám rozbije automobil, který je vaším jediným dopravím prostředkem a možností, jak se do práce dostat. Narozeniny, náhlé nemoci, pohřby v rodině a jiné nečekané události, které s sebou nesou i potřebný finanční obnos, který je ne vždy po ruce. Jak takovou situaci řešit a nekrást? Půjčit si… Pravděpodobně odpověď, která napadne většinu lidí. Samozřejmě, že vzít si půjčku je závažná věc, kterou je potřeba promyslet a dobře propočítat, ale jakmile se rozhodnete, že svou situaci budete řešit půjčkou u nějaké společnosti, máte několik možností. 


Nečekané výdaje jsou od slova nečekat, většinou je potřeba je řešit okamžitě. Pokud se rozhodnete půjčovat si peníze od banky, pravděpodobně budete čekat až 2 týdny na schválení žádosti a výplatu peněz od doby, kdy se do banky v jejich úřední hodiny budete schopni dopravit. Na druhé straně v případě, že si půjčíte u nebankovní společnosti, můžete mít peníze doma ještě ten den, schvalování probíhá rychle, stejně tak, jako výplata peněz, půjčky jsou dostupné a řešíte je z pohodlí domova, přes internet nebo telefon. 


Co je neúčelová půjčka

Pokud si půjčíte peníze, můžete si půjčit, jak už je zmíněno výše, buď za nějakým účelem, nebo neúčelově, což znamená, že poskytovateli nemusíte sdělovat, na co zapůjčené peníze použijete. V případě účelové půjčky musíte nejenom uvést účel, ale dokonce musíte společnosti doložit dokumentaci prokazující, že jste peníze opravdu využili na stanovený účel. 


Neúčelové půjčky jsou mikroúvěry, krátkodobé úvěry, spotřebitelské půjčky, on-line ůjčky, SMS půjčky, půjčky bez náhledu do registru, hotovostní půjčky. 


Účelové půjčky jsou hypotéky, úvěry ze stavebního spoření nebo třeba leasingy 


Velkou výhodou účelových půjček je jejich úrok, který je znatelně nižší, mají delší dobu splatnosti, tudíž výše splátky je snížena a poskytují se na vyšší částky. Jejich nevýhodou je to, že musíte dokládat, nač byly peníze opravdu vynaloženy, většinou musíte něčím ručit, nebo mít spolužadatele nebo ručitele. 


Proč si půjčit u nebankovní společnosti 

Nebankovních společností na českém trhu jsou desítky a ještě více je jejich produktů. Hlavní výhodou nebankovních společností je jejich přístup k zákazníkovi. Nejenom, že získat u nich půjčku je snadnější, ale také rychlejší a daleko pohodlnější. Požádat o půjčku můžete z pohodlí domova přes internet nebo telefonicky. Od snadného vyplnění žádosti trvajícího maximálně několik minut se během chvilky dozvíte, zda žádost byla, či nebyla schválena a v případě schválení máte peníze ještě ten den na účtu nebo doma v hotovosti, záleží na vás, jakou možnost si vyberete. Nebankovní společnosti pracují i víkendy, večery, svátky, lépe se s nimi komunikuje a jsou daleko přívětivější ke svým zákazníkům. 


Jak se ale vyznat v tolika nabídkách? Snadno. V době internetu existují i internetové srovnávače, které vám nejenom poskytnou informace o prověřených poskytovatelích úvěrů, ale také o jejich půjčkách, máte zde autentické zkušenosti jiných klientů, ale také za vás zhodnotí všechny půjčky. Zadáte si zde své parametry - kolik si chcete půjčit, na jak dlouho, jakou výši částky, cokoliv, co vás zajímá a poté se vám na přehledném výpisu zobrazí všechny pro vás vhodné půjčky. 


Jak si vybrat vhodnou půjčku a na co se zaměřit

Při nečekaném výdaji budete muset peníze pravděpodobně řešit okamžitě a nejrychlejší volbou jsou nebankovní instituce. Jak si vybrat tu nejvhodnější a na co se u výběru zaměřit? Rozhodně studujte a neskočte hned po první nabídce. Ať už se rozhodnete použít internetové srovnávače nebo ne, vždy si pečlivě propočítejte svůj rozpočet: 

• Sečtěte všechny příjmy 

• Sečtěte všechny výdaje 

• Odečtěte výdaje od příjmů 


Částka, která vám zbyde, je částka, se kterou můžete disponovat, dbejte na to, že si půjčíte takovou částku, kterou zvládnete měsíčně splácet. Nikdy si nepůjčujte zbytečně víc, než potřebujete. Při výběru půjčky se zaměřte minimálně na základní parametry: 

• Úroková sazba 

• RPSN 

• Doba splatnosti 

• Výše půjčky 

• Poplatky 


Získat půjčku u nebankovní společnosti je velice snadné, nemusíte dokládat svůj příjem, nemusíte dokládat haldy zbytečných dokumentů, ale vždy si řádně promyslete, jestli si půjčíte nebo ne a dbejte na to, ať zvládnete měsíčně splácet a nedostanete se do dluhové spirály.


KP
Foto: 

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Já bych se tedy nějaké půjčky od lichváře nebo spotřebitelského úvěru bála a v současné situaci bych do toho určitě nešla, je to podle mě cesta do pekel. Radši třeba prodám nějaké nenošené oblečení, které mi tu stejně jen překáží, přes internetové stránky jako je třeba https://www.onlinesekac.cz/ a tím si přivydělám i několik tisíc ;-)

ODPOVĚDĚT

1

Tak já si myslím, že by si každý měl opravdu dávat veliký pozor na své finance. To je pak veliké množství lidí, kteří prostě padají do exekucí a to je nemyslitelné. Určitě souhlasím s paní daturou, která to vše již řekla za mne. Také nechápu, proč někteří lidé, kteří mají problémy s penězi mají vlastní auto, když si třeba takové auto mohou jen v případě nutnosti půjčovat od služeb, jako je třeba tento car-sharing jménem autonapůl ... Je to velice fajn a levná služba, kde i třeba v případě nočních směn je auto možné vrátit i v noci...

ODPOVĚDĚT

1

Abych pravdu řekla, tak já se v poslední době půjčkám teda spíš vyhýbám. Naučila jsem se docela šetřit, takže ani nemám potřebu si peníze půjčovat. V poslední době ale docela přemýšlím nad tím, že bych nějaké peníze zkusila investovat. Na https://www.investice.cz/ nedávno například psali, že by nemusela být vůbec špatná investice do zlata.

ODPOVĚDĚT

2

už nikdy,máme hypotéku na dům

ODPOVĚDĚT

1

Novomanželská půjčka byla skvělá! Teď nic takového neexistuje. pro mladé lidi je to škoda. Prostě jiná doba a velmi dravá.

ODPOVĚDĚT

6

ano, to bylo TENKRÁT NĚCO... a nehrozilo, že by se obyčejní lidé dostali do dluhových pastí...

ODPOVĚDĚT

2

ale v době novomanželských půjček museli všichni pracovat

ODPOVĚDĚT

3

máte opravdu pravdu je to škoda

ODPOVĚDĚT

2

Jen NE půjčit peníze na dovolenou nebo dárky pod stromeček !

ODPOVĚDĚT

4

Někdy je to velmi těžké. Přijde něco nečekaného jako nám např. zaplatit odpady do kanalizace a pak ta železná suma našetřená na nejnutnější výdaje nestačí.

ODPOVĚDĚT

2

Půjčku jsme si brali ještě za minulého režimu,byly dostupné a neplatilo se tolik úroků,v dnešní době lituji mladé páry,

ODPOVĚDĚT

2

Máte pravdu, jako mladí jsme si zařídili byt nábytkem jen za půjčky. Vdávala jsem se v 18ti, jiné peníze jsme neměli. Poctivě jsme pracovali a bez problémů jsme půjčky splatili. Dětem raději půjčím já bez úroků.

ODPOVĚDĚT

3

Půjčku si vzít nechci a vlastně ani nemůžu. Dožiju s tím, co mám.
Snad mladí lidé si mohou půjčit, i když pak splácí až kdoví do kolika roků...

ODPOVĚDĚT

3

jo souhlasím u mě je to taky tak

ODPOVĚDĚT

4

Půjčku jsem si za celý život nevzala, žiju tak, na co mám a rezervu na neočekávanou událost mám vždycky. Proč je asi tolik exekucí ?? Třeba i proto, aby sousedi záviděli nové auto nebo dovolenou na Maledivách. Každý si musí uvědomit, jaký má půjčka důsledek, když třeba přijde nemoc a nedá se splácet. Ale to je každého věc, jaké si to udělá, takové to má.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (15 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vyplatí se vám rychlá půjčka?

Vyplatí se vám rychlá půjčka?

Pokud potřebujete rychle finanční prostředky, nabízí se několik možností jejich získání.

Online půjčka se dá vyřídit za pár minut, klidně z pohodlí obýváku

Online půjčka se dá vyřídit za pár minut, klidně z pohodlí obýváku

Bez čekání a zbytečných prodlev, internet umí dávat dohromady nové páry, ale i vyřídit malé...

Peníze do výplaty můžete získat pomocí půjčky, nezapomeňte však porovnávat!

Peníze do výplaty můžete získat pomocí půjčky, nezapomeňte však porovnávat!

Přiznejme si to, asi každému z nás se někdy stalo, že nevyšel s výplatou. Jedná...

Titulka pro: Potřebuje rychle půjčit několik tisíc korun? Víme, na co si dát pozor!

Potřebuje rychle půjčit několik tisíc korun? Víme, na co si dát pozor!

Občas se to může stát každému: do výplaty zbývá několik dnů, a vám se nedostává...

Jak zacházet s financemi

Jak zacházet s financemi

V dnešní době je opravdu hodně dobré vědět, jak správně hospodařit a jak zacházet s...

5 důvodů, proč si lidé vybírají nebankovní půjčku namísto bankovní

5 důvodů, proč si lidé vybírají nebankovní půjčku namísto bankovní

V současné době je naprosto jednoduché dostat se do finančních problémů, ovšem z takové situace...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

E-SHOP DROGERIE

Ráda bych tip na e-shop kde bych koupila kvalitní prací ...

FREESTYLE KOLOBĚŽKA

Zdravím, nemáte prosím doporučení, kde objednat ...

DETOX ORGANISMU

Jakým způsobem podstupujete detox organismu ? Hrozně ráda ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz