Cestování

První lyžování: Obergurgl nabízí lyžování na úpatí ledovce

Patříte mezi natěšené lyžaře, kteří se třesou na první sněhové vločky? Pak neváhejte a vydejte se za lyžováním do rakouských Alp.

Třpytící se ledové krystalky, sluncem prozářený prašan, impozantní horské panorama Ötztálských Alp a lyžování začínající před dveřmi hotelu – takové prvotřídní zážitky uprostřed Alp čekají na lyžařské nadšence a všechny milovníky zimní dovolené na konci údolí Ötztal.

110 km sjezdovek –  záruka sněhu

Díky nadmořské výšce a výhodným klimatických podmínkám trvá ve středisku Obergurgl-Hochgurgl zimní sezóna od poloviny listopadu až do začátku května. Nachází se tu 110 km sjezdovek, některé z nich začínají v nadmořské výšce 3.080 metrů. 24 nejmodernějších lanovek a vleků zajišťuje provoz bez čekaní a útulné horské chaty uspokojí i ty nejnáročnější labužníky. Skutečná zimní pohádka. Jedinečná poloha na úpatí ledovce zajišťují nezaměnitelné ambiente.

Objevte zimní kouzlo

Sněhové pláně se třpytí, majestátné horské hřbety jsou pokryty sněhem, kouzlo zasněžené zimní krajiny nechá zapomenout na všední dny. Kolem Obergurglu se nachází 12 km zimních turistických cest (Zirbenwald-Naturweg, Gurglertal nebo Romantikweg), které jsou zárukou romantických procházek.

Připravila: Věra Hájková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: www.bestofobergurgl.com
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků