Bydlení

Jak oživit byt: vyzkoušejte nové barvy

Jaro je ideální čas pro rekonstrukci či oživení bytu. Někdy stačí opravdu málo. Objevte kouzla barev. Máme pro vás pár aktuálních nápadů inspirovaných přírodou.

Co říkáte třeba na zářivý a veselý odstín čajové růže? Ten se báječně doplňuje s lipovou zelení a ohnivým tabascem. Jsou osobité, jemné a útulné.

Čajová růže

Lehce žloutková pastelová barva působí velmi zářivě a pozitivně. Svým odstínem se přimyká k sametově hebkým okvětním lístkům čajové růže. Řada dalších rostlin v sobě tuto barvu také obsahuje, protože je to téměř tón pylu, tedy pestíků květů. Působí velmi vzdušně. Stejně vzdušnou atmosféru dokáže vnést do interiéru. Hodí se do místností, kde postrádáme dostatek přirozeného slunečního světla nebo tam, kde chceme vytvořit zvláště klidnou a harmonickou atmosféru, jako je jídelna, dětský pokoj, ale i pracovna nebo koupelna.

Ohnivé tabasco

Krásný pastelový odstín červeno-oranžové barvy lehce do lososového podtónu. Není ani příliš dráždivý ani zbytečně bledý, prostě tak akorát, aby dokázal aktivizovat smysly. Působí plně a svěže jako květy jarních tulipánů. Do interiéru přináší kontrast a dynamiku. Hodí se do vstupních hal.
 

Lipová zeleň

Svěží zelený odstín by se svojí zářivostí mohl zařadit i k teplejšímu barevnému spektru. Je to barva opsaná přímo od přírody, a proto tak přirozeně pozitivně působí na náš zrak. Obsahuje nepatrnou, ale významově podstatnou příměs červenohnědé, stejně jako veškerá přírodní zelená. Lipovou zeleň lze doporučit do jídelny, kuchyně i koupelny.
Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: Dům barev
Zdroj fotografií: Dům barev
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků