Bydlení

Nové barvičky pro váš byt

Blíží se jaro, což je ideální čas pro rekonstrukci bytu. Někdy stačí opravdu málo a svůj domov můžete změnit doslova k nepoznání. Jak na to? Objevte kouzla barviček. Máme pro vás pár aktuálních nápadů inspirovaných přírodou.

Co říkáte třeba na zářivý a veselý odstín Čajové růže? Ten se báječně doplňuje s Lipovou zelení a Ohnivým tabascem. Mluvíme o nové řadě Primalex Inspiro, která zahrnuje deset vzájemně kombinovatelných barev. Jsou osobité, jemné a útulné a už ze samotných názvů barevných odstínů je cítit dotyk přírody.
 
Čajová růže – lehce žloutková pastelová barva působí velmi zářivě a pozitivně. Svým odstínem se přimyká k sametově hebkým okvětním lístkům čajové růže. Řada dalších rostlin v sobě tuto barvu také obsahuje, protože je to téměř tón pylu, tedy pestíků květů. Působí velmi vzdušně. Stejně vzdušnou atmosféru dokáže vnést do interiéru. Hodí se do místností, kde postrádáme dostatek přirozeného slunečního světla nebo tam, kde chceme vytvořit zvláště klidnou a harmonickou atmosféru, jako je jídelna, dětský pokoj, ale i pracovna nebo koupelna.
 
Ohnivé tabasco – krásný pastelový odstín červeno-oranžové barvy lehce do lososového podtónu. Není ani příliš dráždivý ani zbytečně bledý, prostě tak akorát, aby dokázal aktivizovat smysly. Působí plně a svěže jako květy jarních tulipánů. Do interiéru přináší kontrast a dynamiku. Má silný emociální náboj a stimulační účinky. Velmi krásně se hodí do vstupních hal, protože je to barva, která nám ze všech nejvíc přichází jakoby naproti.

Lipová zeleň – svěží zelený odstín by se svojí zářivostí mohl zařadit i k teplejšímu barevnému spektru. Je to barva opsaná přímo od přírody, a proto tak přirozeně pozitivně působí na náš zrak. Obsahuje nepatrnou, ale významově podstatnou příměs červenohnědé, stejně jako veškerá přírodní zelená. Lipovou zeleň lze velmi doporučit do jídelny a kuchyně, protože zdravě podporuje chuť k jídlu stejně, jako když si na jaře vyrazíte do přírody, kde v zeleném opojení mnohem více chutná.
 
 Primalex Inspiro

Primalex Inspiro

 Primalex Inspiro lze zakoupit ve specializovaných prodejnách, např. v síti prodejen Dům barev (www.dumbarev.cz). Jednotlivé odstíny kolekce jsou v prodeji v 3 a 7,5 kilogramovém balení. Balení 3 kg vystačí na 20 až 30 m2 nátěru v jedné vrstvě (v závislosti na povrchu), balení 7,5 kg vystačí na 50 až 75 m2 v jedné vrstvě, opět v závislosti na povrchu. Více na www.primalex.cz.

 
Připravila: Zuzana
Foto: Primalex
26. 1. 2011
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků