Společnost

Pavel Šporcl chystá koncert v Lucerně a radikálně zhubnul

Náš přední houslista Pavel Šporcl se připravuje na svůj jubilejní koncert, který se uskuteční v den jeho 50 narozenin, tj. 25. dubna v Lucerně. Sál zaplní hudba klasická, muzikálová, jazzová, cikánská, semaforská i rocková.

Mezi hosty nebudou chybět takové osobnosti jako Vojtěch Dyk, Petr Janda, Felix Slováček, Bára Kodetová, Jana Šrejma Kačírková, Lubomír Brabec a kdo ví, zda nepřijde také Jiří Suchý.

Pro celkovou přípravu, se rozhodl zapracovat na svém zdraví. Po Vánocích, kdy si každý dává předsevzetí vzhledem k vánočnímu hřešení, se on se rozhodl jít do změny radikálně. „Změna se netýkala pouze jídla, ale celého životního postoje. Vždy jsem tíhnul k meditacím, duchovním věcem a zajímal se o to, jak své tělo a mozek optimalizovat.“ říká restartovaný Pavel Šporcl

Po úpravě jídelníčku, kdy se tělo dostalo do lepší kondice, se v těchto dnech rozhodl také pro půst. Pavel půst držel 7 dní, tedy 168 hodin a cítí se po něm plný energie. Jeho naplánování úzce souvisí s připravovaným koncertem. „Celé toto moje období souvisí s přípravou na koncert. Energie mám spoustu. Chci být prostě ve formě. Do dnešního dne jsem zhubnul za 4 týdny přes 12 kg, dietu jsem držel nejen doma, ale i na koncertech v Pákistánu či na dovolené v Itálii. Naposledy jsem takhle vážil snad na konzervatoři. Ale možná to všechno souvisí prostě s faktem, že mi bude padesát a chci být ve formě do druhé poloviny života. Moje babička zemřela ve 101 letech. Jak říká Bára, naštěstí nehoním mladé holky a místo toho investuji do sebe, svého těla a mozku. A cítím se skvěle! Jediný problém je, že na mne všechno oblečení visí,“ dodává Pavel.

Jednu zkušenost s půstem již má z minulých let, kdy ho držel celých 5 dní. Tentokrát pro lepší průběh nastudoval stohy knih o optimalizaci mozku a upravil jídelníček podle americké metody.  A to je důvod, proč se momentálně cítí v pohodě, velmi dobře, nemá hlad, je v klidu a medituje. Připravit se na půst považuje za důležité. „Když do něj skočíte rovnýma nohama, nepřipraveni, může vás např. velmi bolet hlava. To se mi teď vůbec nestalo,“ vysvětluje Pavel.

Je zřejmé, že Pavel Šporcl uchopil svůj život za správný konec, protože co je na světě nejvíc důležité? Cítit se dobře fyzicky i psychicky. Pavel na celkovém životnímu postoji oceňuje váhový úbytek, zklidnění duše, vyrovnanost a klid.  Jak dodává: „Kromě této „diety“ jsem začal každý den meditovat, což mě velmi uklidňuje, byť já vlastně medituji u houslí. Ale toto je trochu něco jiného, samozřejmě. Začal jsem také cvičit, dělám sklapovačky, kliky a pod, hluboce dýchám, chodím na biofeedback a otužuji se – ledovou sprchou startuji svůj každý den.“

Připravil: Jan Hájek

Zdroj informací: Orca
Zdroj fotografií: archiv Pavla Šporcla
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků