Filmové novinky

Petr Kolečko: snažíme se vždycky najít překvapení pro diváky

Píše pro divadlo, film i televizi. Publikum zná osudy postav dramatika a scenáristy Petra Kolečka z inscenací Britney Goes to Heaven nebo Federer–Nadal, na filmovém plátně je sledovalo ve snímcích Masaryk či Zbožňovaný a znají je také diváci seriálů Čtvrtá hvězda, Trpaslík, MOST! i Osada. Pro Českou televizi poprvé připravil pokračování své série. Právě Osady

Jaký byl pro vás návrat do fiktivní osady Záhoří?

Je vždy trochu náročné se do projektů vracet, protože než se vyhodnotí, že první série byla úspěšná, tak uplynou třeba dva roky a člověk už je myšlenkami jinde. Proto jsme s Janem Prušinovským nedělali ani pokračování Čtvrté hvězdy, ani Trpaslíka. Tady jsme ale nakonec našli cestu, jak se znovu pobavit.

Která z postav z první řady bude mít v pokračování nejvýraznější vývoj?

Všichni tak nějak dospěli. Oproti první sérii jsme se posunuli asi dva až tři roky dál. Hodně je to postavené na vztahu Rubalová–Rubal, což jsou takoví Manuela a Don Fernando v našem pojetí. Srovnalovi mají dítě a Franěk se hodně vyvíjí.

Chatová oblast, to je mikrosvět sám pro sebe. Jaké jsou pro vás plusy a minusy života v takové komunitě?

Myslím si, že jenom pozitivní. Jezdí tam na víkend, kde žijí takový druhý život. Já mám teď dům na Nymbursku, kde máme také partu a kde se hraje fotbal třetí třídy. Je příjemné, že člověk má svět, do kterého uteče od určitých věcí. A pak je zase dobré se vrátit do města. Všechno má svá pro a proti.

Policista Franěk byl v první řadě Osady jedinou postavou, která neměla v Záhoří žádnou nemovitost. Jaký bude mít v nových dílech důvod se mezi chataře vracet?

Nerad bych prozrazoval, ale bude mít svoje pohnutky. Jeho důvody jsou vždycky ze stejné oblasti, což jsou ženy.

První řadu Osady provázely mimořádně kladné ohlasy diváků. Jaké reakce se k vám dostaly?

Je to pravděpodobně moje první věc, na kterou se dívají celé rodiny, a to je moc fajn. A možná poprvé zažívám, že lidé jsou rádi, že je to takové milé. Zatím jsem měl k seriálům ohlasy, že to je dobré, protože to je takové hovadské, pankáčské.

A které vás překvapily?

Nic si teď nevybavuji.

Pohoda je pro Osadu nezbytná. Kdo se o ni ve druhé řadě zaslouží nejvíc?

Snažíme se vždycky najít nějaké překvapení pro diváky, takže bych nerad prozrazoval. Jsou tam lidé, kteří se o ně zaslouží nejvíc, a myslím, že bude zajímavé, z jakého zdroje to vzejde.

Jak vy si slovo pohoda definujete sám pro sebe?

Rád si jako kulisu vždycky v červenci pustím Tour de France a piju u toho červené víno. Ale už dlouho jsem si to neužil. Pořád mám nějakou práci a tři děti. Pohoda pro mě teď znamená něco docela složitě dosažitelného, spíš mám jen takové krátké segmenty.

Jak pohodová byla scenáristická práce na Osadě?

Píšeme to pod určitým časovým tlakem, scénáře se musí včas odevzdat, takže to úplně pohodové není. Ale i přes ten stres mě to baví. Vždycky jsem se ponořil do světa v Záhoří a píšu rád.

Připravila: Karolína Blinková

Zdroj informací: Česká televize
Zdroj fotografií: Mikuláš Křepelka
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků