Rodina

Pravdivé lži

Sbírání kytiček

Dvě tváře, jedna počestná a druhá, kterou by nikdo nečekal, jsou možná dobrou zápletkou pro komedii, ale v běžném životě už to taková legrace není.

Akční komedii Pravdivé lži natočil Arnold Schwarzenegger s Jamie Lee Curtisovou už v roce 1994. Hraje v ní obyčejného prodejce počítačového softwaru, který je ale ve skutečnosti, aniž by to kdokoli z okolí tušil, špičkovým špionem. Jako by se na ni teď známý herec rozpomněl a úctyhodného guvernéra, oddaného manžela a spokojeného otce dohnala minulost záletníka. Zkrátka každý si neseme nějaké to tajemství, někdo větší, jiný banální.

Děti, sportujte!
Zní to trochu jako pohádka. Chudý chlapec, který se narodil v domě, kde neměli elektřinu ani vodovod, se díky svému úsilí stane slavným a vezme si krásnou a bohatou princeznu. Nebo je to onen proslulý „americký sen“? Ať už říkáme Schwarzeneggerovu příběhu jakkoli, jisté je, že cesta z malého městečka nedaleko Štýrského Hradce od rodičů Gustava a Aurelie a staršího bratra Meinharda do velkého světa vedla přes sport. Fotbal, se kterým začínal, Arnolda neuspokojoval, líbila se mu vypracovaná těla, a tak v patnácti zběhl ke kulturistice. Zjevně to byla dobrá volba, ve dvaceti získal titul Mr. Universe, o tři roky později Mr. Olympia a v dalších letech to ještě několikrát zopakoval. To už se mu podařilo uchytit se v Americe, kde vedle kulturistiky zvládl vystudovat i univerzitu. A táhlo ho to k filmu. Debutoval v komedii Herkules v New Yorku a zdálo se, že život je krásný. Bohužel přichází rána v osobním životě: bratr umírá při autonehodě a otec na infarkt. Co se týče vztahů, usmálo se na něj štěstí až roku 1977. Účastnil se charitativního tenisového turnaje a oslnil krásnou a bohatou Marii z rodu Kennedyů.

Zakletá princezna
Vzali se po devíti letech. Maria pocházela z úplně jiného světa: ne každý má za strýčky Johna Fitzgeralda, Edwarda a Roberta Kennedyovy. Jejich sestra Eunice byla Mariinou matkou, otec Sargent se věnoval politice. Maria se po univerzitních studiích nadšeně vrhla na novinařinu.

Dlouhé prsty slavného klanu, jak tvrdí zlé jazyky, otevřely pohlednému svalovci konečně pořádně dokořán i dveře do světa filmu, i když neměl žádné herecké vzdělání. Ať je to, jak chce, Maria Arnoldovu filmování opravdu fandila. A přecházela i jeho milostné úlety. „Pravá Kennedyová z něčeho takového drama nedělá,“ komentoval to rodinný přítel. Daleko méně nadšená už ale byla z jeho politických aktivit. Jednak kvůli nim musela omezit svou slibně rozjetou televizní kariéru (když se její manžel stal guvernérem Kalifornie, nemohla jako první dáma vyloučit střet zájmů), ale hlavně moc dobře znala odvrácenou tvář politiky. Bála se hlavně o děti, zažila, jak média pronásledovala její bratrance a sestřenice, a taky si byla vědoma kennedyovského prokletí – dva ze tří strýců zabili atentátníci.

Rodinné prokletí ji ale nakonec dostihlo z jiné strany. Její štěstí neukončila nemoc ani tragická nehoda, ale manželovo přiznání, že má třináctiletého nemanželského syna se ženou, kterou moc dobře znala. Přišlo paradoxně v době, kdy Schwarzenegger po sedmi letech skončil na postu guvernéra, odchází tak ze světa politiky, který Maria nesnášela, a dokonce chtěl začít znovu točit, což jí tolik imponovalo. Konečně mohla mít klid, místo toho podává žádost o rozvod.

Text: Jana Žáčková
Foto: iStock

Zdroj: Svět ženy číslo 8 / 2011. Právě na novinových stáncích.

2. 8. 2011

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků