Cestování

Prázdninové cesty do Tater

Patříte k těm, kteří dávají přednost aktivně strávené dovolené a raději než k azurovému moři míříte do hor? Prošli jste už české hory od Šumavy po Krkonoše? Pak se vydejte k našim východním sousedům a objevte kouzlo slovenských Tater.

Tyto hory vás doslova očarují divokou krásou přírody. To samozřejmě samo o sobě nestačí. K příjemně strávené dovolené patří i patřičné zázemí. A to tato oblast nabízí dokonale. Vybere si doslova každý – nenároční poutníci, kterým nevadí pár nocí strávených ve stanu, ale na své si přijdou i náročnější turisté, kteří očekávají komfort a servis pěkných hotelů s atraktivními službami.

Skalnaté pleso

Vysoké Tatry lákají na výlet do nadmořské výšky 2 634 metrů na nejvýše obývané místo Slovenska – Lomnický štít. Visutá lanovka turisty vyváží na Lomnický štít každých 20 minut a ti zde stráví nezapomenutelných 50 minut. Při dobré viditelnosti se návštěvníkům naskýtá pohled do širokého okolí nejen na Slovensko, ale i na polskou stranu Tater.

Krajina svišťů

Pro rodiny s dětmi jsou ve Vysokých Tatrách připraveny naučné stezky vedené romantickou krajinou kolem Skalnatého plesa. V Tatranské Lomnici a v okolí Hrebienku vznikl projekt eko-mini parku „Tatranská divočina“. Dětem i dospělým zpestřuje pobyt na Skalnatém plese atraktivní „Krajina svišťů“ s originálními prolézačkami, lanovým mostem, sochami zvířat a dalšími atrakcemi.

Naučný chodník Karkulka

Středisko Jasná Nízké Tatry láká turisty na nádhernou přírodu Nízkých Tater. V poslední době je toto centrum vyhledáváno také pro jedinečný bikepark, který nemá na Slovensku ani v okolních zemích obdoby. Pro rekreační cyklisty je připraveno několik upravovaných cyklostezek. Speciálně pro rodiny s dětmi vznikl v loňském roce v Jasné naučný chodník „Karkulka“. Děti putují po stopách pohádkové postavičky a přitom poznávají krásu tohoto národního parku. Rodiny s dětmi, které zamíří do Tater, by si jistě neměly nechat ujít ani návštěvu největšího vodního areálu na Slovensku – Aqvaparku Tatralandia u Liptovského Mikuláše.

Připravila: Věra Hájková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: vt.sk, jasna.sk
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků