Společnost

Rozhovor s Annou Geislerovou: vždycky ocením, když je někdo přesný a ví, co chce

Do kin vstupuje nový film z období první světové války Služka. Roli kuchařky v něm hraje Anna Geislerová. Co o natáčení prozradila?

Jak byste představila svou postavu kuchařky Kristýny?

Kristýna je žena, se kterou se život nemazlil a která už nevěří iluzím. A potažmo ani Bohu. Svým způsobem je její pragmatismus nejpravdivějším vyjádřením k postavení žen v té době a postoj ke světu vůbec.

Nakolik se ženské téma filmu dotýká současnosti?

Velmi, stále. Aktuální prezidentské volby ukázaly, že naše společnost ještě nevyzrála. Žena na stejné startovací dráze s muži musí čelit tématům, se kterými muži rozhodně zápolit nemusí, a očekává se od nich ještě mnohem víc než od nich. Posuzuje se navíc jejich vzhled, mateřství, dostávají otázky, jestli zneužívají svého ženství ve svůj prospěch. Ženy ale samozřejmě sílí a rostou, ale je to o tom, že s nimi musí růst i celá společnost a samozřejmě i chlapi. Je to silné téma a ženy jsou budoucnost.

Jak byste charakterizovala spolupráci s režisérkou Marianou Čengel Solčanskou?

Báječná! Mariana je báječná generálka placu. Silná, srozumitelná a velmi vřelá. Já vždycky ocením, když je někdo přesný a ví, co chce. Takže mám k ní respekt a zároveň se usmívám, když na ni myslím. A má skvělý tým. Podle toho se taky hodně pozná.

Co vás baví na natáčení dobových filmů?

Dobové snímky jsou pro mě vždycky radost. Kromě korzetu. Díky Boženě a době, ve které žila, jsem se musela dávat dohromady skoro rok, ale jinak je to krásný. Prostředí, kostýmy, okolnosti, které si můžete dohledávat z tolika zdrojů. Takže mě jednoznačně baví.

Připravila: Katka Soušková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Cinemart
Zdroj fotografií: Igor Stančík

Diskuze: příspěvků