Společnost

Štěpán Kozub v roli Křiváka

Sbírání kytiček

Ve filmu režiséra F. A. Brabce Gump – jsme dvojka ztvárnil jednu z postav herec, komik, zpěvák a režisér štěpán Kozub. Co o své roli prozradil?

V jaké roli vás ve filmu Gump – jsme dvojka uvidíme?

Hraju postavu, která se v příběhu jmenuje Křivák. V podstatě to absolutně vystihuje moji postavu. Já jsem takový křivák toho příběhu, takže ten líbivý pěkný příběh pro děti moje postava tak trochu kazí tím, jaká je. Je to vlastně komický záporák. Což už hodně naznačuje i účes, takzvaný „okap“.

Co váš kostým, nosil jste něco podobného v minulosti?

Ne, proboha! Nikdy jsem nic takového nenosil. Než jsem si to oblékl, věděl jsem, že je to vrchol nevkusu. Když jsem si to oblékl, tak jsem i pocítil, jaké to je, cítit se opravdu nekomfortně. Na druhou stranu mám rád, když hraju někoho, kdo je hodně daleko ode mě. Ten kostým tomu pomáhá, ta maska tomu pomáhá, celý kompletní servis zabere plus minus hodinku. Mají strašnou výhodu, že si k tomu najali herce s tímhle ksichtem.

Můžete improvizovat?

František je režisér velmi vstřícný a otevřený. Pravda je, že drtivou většinu dialogů si dáváme takzvaně do pusy, ale vždycky to konzultujeme. František sám přichází s výzvami: Řekni to líp, řekni to jinak, a dokonce i autor scénáře Filip Rožek je tomu otevřený. Je to takové zábavnější. Musím přiznat, že je to jeden z mála filmů nebo možná úplně první, na kterém se podílím, kde mám úplné minimum dialogů. Je to spíš situační. Dvě tři větičky, ale hodně situace. A přiznám se… Do tohoto projektu jsem šel hlavně kvůli Františkovi. Jeho filmy obdivuju, a když jsme se potkali poprvé a přišel za mnou s touto nabídkou, řekl jsem mu, že to budu dělat, abych se s ním mohl potkat na place.

Na place jste se potkal i se svým krajanem Richardem Krajčem!

S Ríšou Krajčem jsme se potkali osobně podruhé. Před několika lety jsme nahrávali takovou písničku, na které se podílelo několik muzikantů, ale tam jsme se okolo sebe jen tak mihli. Od té doby jsme byli v kontaktu kvůli nějaké spolupráci, která nakonec úplně nedopadla, a je pravda, že takhle intenzivněji se vidíme vlastně poprvé.

Jaký je to spoluherec?

Ríša je super, super herec. Ríša je vnímavý a slyší na kolegu, a to je důležité.

Gumpa jste dřív znal? Knížku nebo film?

Znal jsem příběh Gumpa jen sporadicky. Když byla jednička venku, všude to na mě vyskakovalo. Viděl jsem Gumpa na dálnicích, na internetu. Zaznamenal jsem ho u mých známých, kteří film viděli a říkali, že je hrozně fajn a je atypický na české filmové prostředí. Potom jsem si první díl i studijně nakoukal.

Jaká bude dvojka?

Bude určitě jiná. S režisérem a autorem předlohy jsme se o tom bavili od vzniku scénáře. Oproti jedničce bude dvojka vtipnější a ještě o chlup dojemnější. Baví mě, že to má určitý přesah, a zároveň, že jsem vlastně nikdy netočil rodinnou komedii nebo film pro děti. Je to takový naivní příběh v dobrém slova smyslu.

Připravila: Jana Šafářová

Zdroj informací: Bioscop, Jana Šafářová
Zdroj fotografií: Kristýna Zunová
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků