Společnost

Taťána Dyková Wilhelmová: Zdena Mašínová měla v sobě velkou ušlechtilost

Sbírání kytiček

Do kin jde nový film o odbojové skupině Josefa a Ctirada Mašínových. Taťána Dyková Wilhelmová si v něm zahrála Zdenu Mašínovou. Co o své roli prozradila?

Můžete nám představit svou filmovou hrdinku?

Zahrála jsem si zde Zdenu Mašínovou. Statečná, odvážná žena, skutečná žijící postava, velká osobnost, takže jsem měla ohromnou zodpovědnost, což je vždy zavazující pro herce, protože tady existují její děti a jednoho dne se budou dívat na tento film a na svoji maminku. Její osud nebyl vůbec lehký a její konec života nespravedlivý a krutý. Obrovsky mě bavila tato postava, protože Zdena Mašínová měla v sobě velkou ušlechtilost, a to je vždy krásné hrát.

Čím vás zaujal scénář filmu Bratři?

Scénář mě zaujal svou silou, vždycky člověka baví, když jde o reálný příběh a je tady možnost nabídnout divákům příběh, aby si udělali vlastní názor na toto kontroverzní téma.

Jaké byly pro vás nejobtížnější scény na natáčení?

Je zde několik vypjatých scén, když se dozví, že odchází synové ze školy, jsou vyhozeni jen z důvodu, že jsou pro režim nepohodlní nebo z krásné vily je rodina vystěhována do absolutní periferie do nuzného a ošklivého bydlení. Dále zažívá nenaplněnou lásku. Celou dobu si člověk uvědomuje, jak tato doba 50. let byla neskutečná a lidé byli nesmírně stateční, i tato rodina žila v přepychu, pak se dostala na totální dno a nikoho to nezajímalo.

Můžete nám více rozvést rodinnou linku filmového příběhu?

V tom je síla celého filmu a příběhu, že přes veškeré těžké rány se ona jako matka snažila rodinu držet při sobě. Také je zde morální odkaz, tyto rodiče vychovávali své děti podle určitých etických zásad a hodnot, než co běžně zažíváme dnes.

Na co se diváci v případě Bratrů mohou těšit v kinech?

Je to napínavý a silný příběh. Myslím si, že kluci, kteří hrají bratry Mašíny, jsou úžasní včetně jejich filmové sestry a dalších skvělých herců. Bude to zajímavá podívaná, obzvlášť s tím, když víme, že tohle se opravdu stalo.

Připravil: Petr Slavík

Zdroj informací: Cinemart, Petr Slavík
Zdroj fotografií: Zuzana Panská
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků