Společnost

Tereza Ramba: mám vždycky pocit, že dobrým lidem se daří

Tereza Ramba hraje v nové komedii Buď chlap, která míří do českých kin. Co o své roli prozradila?

Jaká je vaše postava?

Moje postava je velice sympatická, mladá, krásná, bezdětná žena, takže já jsem na natáčení byla prakticky na dovolené.

Vaším partnerem je Jakub Prachař, pracovala jste s ním už dříve?

Ne, Kuba je jeden z mála českých herců, se kterými jsem nikdy nic netočila. Vždycky se k něčemu schylovalo, měli jsme spolu už několikrát dělat divadlo, ale vyšlo to až teď. Známe se ale dlouho, jsme kamarádi, a je vždycky hezké pracovat s někým, ke komu už máte nějaký vztah, když se můžete od něčeho odpíchnout. A samozřejmě při tomhle žánru je hrozně důležité, že mezi těmi lidmi je nějaká chemie. My máme stejný smysl pro humor, takže jsme spíš měli co dělat, abychom se nesmáli a natočili to, když jsme měli být vážní.

Kam byste tenhle film zařadila?

Já jsem se u toho hodně smála, takže si myslím, že je to komedie. Jakub si myslí, že je to drama. Režisér říká, že je to feel good movie. A nejspíš je to melodrama převlečené za komedii. Ale je to hezké sólo pro Jakuba. Moc zajímavě napsané, v Čechách netypicky. Chtěla jsem u toho být, protože si myslím, že se dají dělat velké úspěšné filmy dobře. A doufám, že tohle by mohl být příklad.

Je to vaše první spolupráce s tímto režisérem a producenty?

Je, ale já Mika Samira eviduju už od filmu Hany, který se mi moc líbil. Když jsem si přečetla scénář, tak jsem hned volala producentům. Jana Schwarcze znám od doby, kdy nám bylo asi patnáct a na filmu Zemský ráj to napohled, který produkoval jeho tatínek s maminkou, jsme cvrnkali kuličky. Jeho ženu Moniku znám od doby, kdy jsem ji potkala taky jako mladinkou skriptku na natáčení v Pardubicích. Takže když jsem na plac přijela se dvěma dětma, s babičkou, bráchou a oni mě vítali, tak mě dojalo, že už sami produkují film a za těch patnáct let jsme všichni udělali velký kus práce. Já mám vždycky pocit, že dobrým lidem se daří, tak doufám, že se jim bude dařit i s tímhle filmem.

Připravila: Jana Šafářová

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Bioscop
Zdroj fotografií: Karel Cudlín

Diskuze: příspěvků