Cestování

Tip na výlet: Letní Londýn

Sbírání kytiček

Máte sotva pár dnů volna, na dovolenou u moře to není, a doma, v Čechách, se vám také nechce zůstávat? Zkuste se vydat do Londýna! Co tam? Nabízíme vám několik zajímavých míst, které byste v této metropoli neměli minout.

Poznat nejznámější památky, to je sen každého turisty, který poprvé vyráží na pro něj neznámé místo. Ale dá se to pěkně skloubit, tak proč nespojit klasiku s místy méně turisty navštěvovanými, anebo také s prima restaurací, o nákupech nemluvě?

Treetop Walk v zahradách Kew

Dokud máte dost energie, zamiřte do Kewských zahrad. Proč? Tady se totiž můžete projít doslova v korunách stromů díky dvě stě metrů dlouhému chodníku, který je zavěšený osmnáct metrů nad zemí.

Pergola Hill – z jiné perspektivy

Pokud se vám pohled z výšky zamlouvá, máme pro vás ještě jeden tip. Na severu parku Hampstead Heat objevíte okouzlující věž v Edwardovském stylu (je dobře viditelná už letiště Heathrow). Ale pravdou je, že londýnské parky jsou okouzlující, i když si je budete procházet jen tak, pěkně po zemi.

Kam vyrazit na něco k snědku

Varianta „sendviče s sebou“ dlouho nevydrží, navíc každý turista rád ochutnává speciality země či města, kam se vydává. A nejlépe v tradičním prostředí. Zkuste mrknout na web, například na stránky společnosti The Disappearing Dining Club, která pořádá večeře na zajímavých a neobvyklých místech v celé metropoli, včetně kostelů, nahrávacích studií nebo galerií.

Tower a Obřad klíčů

Až povečeříte, zamiřte třeba k Toweru, veleznámé věznici, tedy už bývalé. Ovšem ve středověku zde bylo sídlo anglických králů a dnes jde, přiznáváme, hlavně o turistickou atrakci. Už několik staletí se tu pořádá, a to každou noc, tajuplný Obřad klíčů. Můžete se tedy přidat k nočnímu strážci a společně s ním obejít celý Tower a přihlížet jeho uzamčení. Díky tomu máte šanci prohlédnout si mnohé zajímavé sály a další místa, a ještě k tomu zdarma (volné vstupenky je vhodné, či spíše – s ohledem na počet míst nutné předem si rezervovat na webu Toweru).

Další pamětihodnost: Dennis Sever House

Méně známým, ovšem neméně zajímavým cílem vašich plánů se může stát dům Dennise Severse, který danou budovu zrenovoval v historickém stylu. Jedinečný dobový nábytek a doplňky vytváří dokonalou iluzi 18. století, kdy zde rodina Huguenotů začala tkát hedvábí. Každá místnost je pak věnovaná jinému historickému období. Dennis Severse House najdete nedaleko stanice metra Liverpool Street a vybrat si zde můžete hned z několika možných typů prohlídek.

Kde v Londýně nakupovat

Dokonce i během nákupů v Londýně existuje šance vyhnout se přeplněným „krámům“. A to třeba v designovém obchodě LN-CC, který objevíte v ulici Shackewell Lane. Obchod se může pochlubit vskutku netradičním interiérem (skládá se z tunelů a domků na stromech), kde objevíte avantgardní módní značky. A pokud by váš partner protestoval, povězte mu, že tady bezpochyby i on najde na sebe něco pěkného. Nebo ještě lépe – pošlete ho někam poblíž na skleničku, a nakupujte v klidu.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: British Airways, The Disappearing Dining Club
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků