Cestování

Tip na výlet: údolí Pillerseetal

Sbírání kytiček

Údolí Pillerseetal se ukrývá v nejvýchodnější části Kitzbühelských Alp. Své prázdninové štěstí tu najdou nejen ti, kteří cestují s rodinou. Čeká tu na ně koupání s výhledem na hory, treky s úžasnými vyhlídkami, snové horské cyklostezky v největším rakouském cyklistickém regionu Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, nebo ráj horolezců.

Nejkrásnější vyhlídku najdete na Buchsteinwand (1456 m), odkud se majestátně tyčí 30 metrů vysoký Jakobskreuz, největší přístupný vrcholový kříž na světě. Kříž je věnovaný poutníkům, kteří po staletí procházeli kolem na cestě do Santiaga de Compostela.

Další den se můžete vydat na Wildseeloder (2118 m) a zaveslovat si na jezeře. Toto magické místo je zároveň i zastávkou na „WaiWi“, třídenní trekové trase údolím. V Pillerseetal vás neminou špičkové horské sportovní akce a pestrý program na celý týden. Hitem pro děti je Triasový park na Steinplatte, Timok’s Wild World nad Fieberbrunnem a zábavní park Familienland v St. Jakob in Haus.

WaiWi: Třídenní trek přes Pillerseetal

Wildseeloderhaus ve výšce 1854 metrů nad Fieberbrunnem je etapovým cílem na „WaiWi“. Tak se jmenuje třídenní cesta, která vede přes Pillerseetal. Uvidíte Wildsee-Lodersee, které se právem považuje za jedno z nejkrásnějších horských jezer v Alpách. Cesta má celkem 50 kilometrů a 3200 metrů stoupání. Z Waidringu vede do St. Jakob in Haus, kde je dobré přenocovat a dál pak pokračovat na 30 metrů vysoký Jakobskreuz. Znovu a znovu můžete vidět jezero Pillersee, podle kterého byl region pojmenován, až nakonec dorazíte k Wildseeloderhaus. Třetí den vás zavede zpět do Fieberbrunnu. Mimochodem: „WaiWi“ znamená od Waidringu po Wildseeloder a také „mei Waiwi“, což v tyrolštině neznačí nic jiného než „má drahá žena“.

Přírodní hra pro děti

Na devíti stanovištích v Pillerseetalu si rodiny mohou vyzkoušet, jak zachránit svět. Přírodní hra je zdarma a zavede vás na nejkrásnější místa v regionu, například na Buchensteinwand s Jakobskreuz a na Steinplatte. Někdy je to o naslouchání a pozorném pohledu, někdy o zručnosti a logice. Často jde o zajímavosti tohoto alpského regionu a s týmovým duchem „tajemství krále Steinberga“ vždy vyřešíte. Mimochodem: Stanoviště na sebe nenavazují a lze je navštěvovat podle chuti. Každý, kdo vyluštil alespoň čtyři z devíti tajemných slov, získává odměnu v informační kanceláři.

Připravila: Kateřina Svobodová

Zdroj informací: www.pillerseetal.at
Zdroj fotografií: Stefan Ringler
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků