Společnost

Veronika Arichteva: jak skloubit náročné natáčení a rodičovství

Veronika Arichteva hraje hlavní postavu v novém televizním seriálu O mě se neboj. Co o své postavě Evy prozradila? A jak pro ni bylo těžké skloubit náročné natáčení a rodičovství.

O postavě Evy

Eva má co na srdci, to na jazyku a nenechá si nic líbit. Na druhé straně neumí vyhodit manžela, vždy se nad ním slituje. Rodiče má daleko, je bez zázemí, má dvě dcery s různými muži. Když se zamiluje, jde do toho naplno a nenechává si zadní vrátka.

Eva je máma, takže se s životem pere kvůli dětem. A já tomu z pozice maminky opravdu rozumím. Čeká jí rozvod, vždycky se v životě musela spolehnout sama na sebe, umí a chce pomáhat ostatním, má v sobě zakořeněný boj o spravedlnost, humor a žije opravdově. A to se mi na ní líbí asi ze všeho nejvíc. Myslím si, že máme opravdu hodně společného. Ten její přístup k životu, že si nenechá nic líbit a umí se za sebe a svoji rodinu postavit, je mi dost blízký,” říká o své postavě Evy její představitelka Veronika Arichteva.

Natáčení s manželem

V pořadí už několikáté natáčení s manželem shrnuje takto: „Točili jsme společně po několika letech. A ze začátku mi to dost připomínalo natáčení našich prvních projektů. Ale tentokrát už jsem věděla, proč je ke mně třeba trochu víc přísnější. Zná moje herecké mantinely a snažil se tím dostat mě do té správné polohy. Já to beru jako velkou výhodu, že naši společnou práci můžeme řešit i doma a povídat si víc o té postavě nebo příběhu. Každopádně měli jsme i večery, kdy jsem Bisimu řekla, že už s ním nikdy nechci točit. Ale už zase chci, že ano. Takže, co tam máme dál pane režisére?

Skloubení náročného natáčení a rodičovství

O skloubení náročného natáčení a rodičovství pak říká: „Já se toho hrozně bála. Ale míň než manžel, proto jsem nabídku, po velkých diskuzích, nakonec přijala. Věděla jsem, že je to na tři měsíce. Kdyby to byl seriál, který by se točil delší dobu, tak by moje rozhodnutí bylo jiné. Moje kamarádka a chůva Dianka mi řekla, že to zvládneme. A byla to pravda. Pro mě byla nejtěžší ona večerní únava a vědomí toho, že se musím naučit spousty stránek textu, a přitom bych šla nejradši spát a taky organizace všeho okolo, jestli hlídají babičky nebo chůvy, jestli stihneme syna večer uložit do postýlky. Občas se měnil natáčecí plán a pak se mi to všechno hroutilo, ale Luka byl hroznej parťák a tu změnu a naše odcházení do práce dal krásně.”

A jaká silná ženská osobnost ji inspirovala v jejím vlastním životě?

Skutečnou inspirací byla bezesporu moje babička Marie, která už nežije. To byl hrozně hodný člověk. Silná ženská, která tu byla pro druhé. Jednou bych chtěla být taky taková babička pro svoje vnoučata.”

Připravila: Katka Soušková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: TV Nova
Zdroj fotografií: TV Nova

Diskuze: příspěvků