Společnost

Veronika Khek Kubařová: roli psali přímo pro mě

V nové komedii Marty Ferencové Přání k narozeninám hraje i Veronika Khek Kubařová. Co o své postavě prozradila?

Veroniko, hrála jste v Přání Ježíškovi, hrajete i v Přání k narozeninám. Spojuje ty dva filmy něco kromě týmu a několika herců?

Je to úplně jiný příběh, úplně jiné postavy, prostě úplně jiný film. Prozradíte něco k vaší postavě?
Prý ji psali přímo pro mě, říkala Marta Ferencová a Adam Dvořák. Udělali mi tím obrovskou radost. Moje Veronika – postava se jmenuje stejně jako já – má dvě děti a je sestrou Lukáše (Tomáš Klus). Je to klasická maminka, hodná, dobrosrdečná, milující svoje děti a rodinu. Naše rodina, která se přimotá k jiné, a začne se to všechno mlít. Víc už nechci prozrazovat.

Co scénář?

Někdy se mi při čtení scénářů stává, že ztrácím pozornost. Což se v tomto případě říct rozhodně nedá. Přečetla jsem ho na jeden zátah, bavila jsem se, smála jsem se, což se mi zase tak často nestává. A ještě při představě těch lidí, kteří na filmu pracovali! Těšila jsem se už od prvního okamžiku. Film Přání k narozeninám je neskutečně nabitý humorem. Už při čtených zkouškách jsme se výborně bavili. Měli jsme chvíle, že jsme si říkali, že tohle nemůžeme nikdy natočit, protože jsme se pořád smáli nebo debatovali. Obě rodiny jsou neuvěřitelně vtipné, co všechno mí herečtí kolegové předvádějí, to je skutečný koncert.

Po pár měsících znovu pracujete s Evou Holubovou, Jaroslavem Duškem.

Je to taková náhoda, i když si myslím, že náhody neexistují. S oběma jsem si vždycky přála pracovat. A tak mám velkou radost, že mi ta náhoda dopřává je potkávat opakovaně. Jsou to pro mne nesmírně inspirativní lidé nejen herecky, ale i lidsky.

Máte ráda narozeninové oslavy?

Mám, ale musí to být oslavy narozenin někoho jiného. Na ty svoje jsem ráda sama.

Máte ráda překvapení?

Oboje. Chystám ráda různá překvapení a nejraději pro svého muže. Baví mě to hodně. Jak se blíží termín jeho narozenin, začíná být vždycky trochu nervózní a vyptává se. Každým rokem je to však těžší a těžší. No a samozřejmě jsem ráda i překvapovaná.

A jak je to s dárky?

Úplně stejně! Ráda dávám i dostávám. Největší radost mám vždycky ze zážitků, z kytek.

Je nějaká narozeninová oslava, na kterou nikdy nezapomenete?

Oslava bych tomu úplně neříkala, ale jednou jsem skončila, přesně v den mých narozenin, v nemocnici.

Jak to máte s dorty? Ví se o vás, že pečete svému muži vždycky dort k první čtené zkoušce. Máte nějaký oblíbený?

Sama jsem se vydala poslední dobou cestou bez lepku, takže zkoumám nové pečení. Mám ráda a i Pavlovi často peču na první čtenou mrkvový dort. Teď zkouší s jednou mojí kamarádkou, která taky nejí lepek, tak jsem „mrkváč“ zkusila pojmout bezlepkově a nebylo to vůbec znát, z toho jsem měla velkou radost!

Jaké pro vás bylo natáčení filmu Přání k narozeninám?

Dárek v podobě výjimečných setkání s výjimečnými lidmi.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: Bioscop
Zdroj fotografií: Bioscop
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků