Cestování

Vydejte se k sousedům do Rakouska: Vápencové Alpy

Národní park Vápencové Alpy neboli Kalkalpen je pod zvláštní ochranou, i tak je jeho území protkáno hustou sítí turistických cest.

Okolní obce tuto oblast využívají výhradně pro ekoturistiku. Narazíte tu na 20 horských pastvin, z nichž jen několik málo je obhospodařováno. 

Právě ve Vápencových Alpách objevíte rozmanitost horských lesů a alpských pastvin a zažijete divočinu v jejich původním prostředí. 

Milovníci přírody budou ohromeni návratem do lesní divočiny, vychutnají si pohled na divoké orchideje nebo si dosyta užijí klidné alpské túry. 

Cesta napříč Vápencovými Alpami v Horní Rakousku je dlouhá 150 kilometrů a rozdělená na jedenáct denních etap, z nichž si můžete vybrat jen určitou část. Trasa začíná v Reichramingu v údolí Ennstal, kde se nachází návštěvnické centrum národního parku, a dále vede přes pohoří Sengsengebirge do Windischgarstenu, do obce Spital am Pyhrn a přes pohoří Totes Gebirge do Hinterstoderu a nakonec do St. Pankraz. 

K rozmanitým zážitkům na cestě patří například druhá nejdelší průchozí soutěska v Rakousku Dr. Vogelgesang-Klamm nebo zkamenělé stopy vln pravěkých písečných pláží Rippelmarken. Na vrcholu Wurbauerkogel se vyplatí vystoupit na panoramatickou věž, z jejíž vyhlídkové terasy lze spatřit 21 hor o výšce nad 2000 metrů.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj: Flixbus
Foto: Pixabay


Diskuze: příspěvků