Cestování

Tip na výlet: Národní park Vápencové Alpy v Rakousku

Národní park Vápencové Alpy neboli Kalkalpen je pod zvláštní ochranou. I tak je jeho území protkáno hustou sítí turistických cest.

Okolní obce tuto oblast využívají výhradně pro ekoturistiku. Narazíte tu na 20 horských pastvin, z nichž jen několik málo je obhospodařováno.

Právě ve Vápencových Alpách objevíte rozmanitost horských lesů a alpských pastvin a zažijete divočinu v jejich původním prostředí.

Milovníci přírody budou ohromeni návratem do lesní divočiny. Vychutnají si pohled na divoké orchideje nebo si dosyta užijí klidné alpské túry.

Cesta napříč Vápencovými Alpami v Horním Rakousku je dlouhá 150 kilometrů a rozdělená na jedenáct denních etap, z nichž si můžete vybrat jen určitou část. Trasa začíná v Reichramingu v údolí Ennstal, kde se nachází návštěvnické centrum národního parku. Dále vede přes pohoří Sengsengebirge do Windischgarstenu, do obce Spital am Pyhrn. A pokračuje přes pohoří Totes Gebirge do Hinterstoderu a nakonec do St. Pankraz.

K rozmanitým zážitkům na cestě patří například druhá nejdelší průchozí soutěska v Rakousku Dr. Vogelgesang-Klamm nebo zkamenělé stopy vln pravěkých písečných pláží Rippelmarken. Na vrcholu Wurbauerkogel se vyplatí vystoupit na panoramatickou věž, z jejíž vyhlídkové terasy lze spatřit 21 hor o výšce nad 2000 metrů.

Připravila: Katka Soušková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Flixbus
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků