Cestování

Výlety v Rakousku: na pěší túry i na kolo

Sbírání kytiček

Vysokohorská turistika, zábavné procházky s dětmi, divoké traily pro bikery i pohodlné stezky pro e-cyklisty. To vše vás čeká v rakouském Leogangu.

Na vyznavače horské turistiky tady čeká na 400 kilometrů turistických cest. Běžci i milovníci nordic walkingu ocení 120 km dlouhou síť stezek s 18 výškovými trasami. Pro horolezce bude výzvou na 1 000 lezeckých tras a 10 ferrat. Cyklisty nadchne Bikepark, v němž najdete 720 kilometrů tratí pro horská kola všech stupňů obtížnosti a 480 kilometrů údolních cyklistických stezek. Pro odvážlivce je tu pak nejdelší a nejrychlejší skluzavka na světě nazvaná Flying Fox XXL.

Zábavná turistika

Pro turisty je kolem Leogangu nespočet tras podél horských masivů a také vychytávek, které vám výlety zpříjemní, jako jsou dřevěné 360stupňové lavičky, důmyslné lesní houpačky či tzv. pole-sharing stations, kdy jsou na startu stezky k dispozici dřevěné hole k ulehčení chůze.

Ti, kdo dávají přednost vícedenním výpravám, si mohou dokonce objednat praktický transport zavazadel do cílových míst jednotlivých etap. A zájemci se mohou vydat na některou ze zajímavých tras s průvodci – třeba po historických horských chalupách nebo za léčivými bylinami.

Přírodní kino na hoře Asitz a ostrůvky TONspur

Velkým lákadlem pro turisty je přírodní kino na vrcholu hory Asitz. Vyjedete sem lanovkou nebo vyjdete pěšky a před vámi se objeví panoramatické výhledy na všechny vrcholy regionu Steinberge. Půjdete-li pěšky, zastavte se na TONspur Inseln – ostrůvcích s hudbou, vybudovaných podél horských stezek mezi horní stanicí lanovky Asitzbahn a vrcholem Asitz. Na pěti zastávkách se můžete zaposlouchat do hudebních záznamů koncertů, zatímco se z lehátek s vyhlídkovými terasami kocháte přírodou.

Zábavu dětem zaručí Park smyslů i Riders Playground

Na střední stanici kabinové lanovky byl vybudován zážitkový Park smyslů s vodním světem, zahradou s alpskými rostlinami a s více než 30 smyslovými zastávkami, díky nimž (nejen) děti poznají přírodu skutečně zblízka. Ty větší pak budou nadšeny z cyklohřiště Riders Playground na dolní stanici lanovek. Mohou zkoušet své první rozjezdy, naučí se, jak se pohybovat na horských kolech na trailech mezi kameny a kořeny stromů. Ti odvážnější mohou zkoušet své první skoky na GoPro Bagjump. Děti jistě také nadchne letní sáňkařská dráha, která vede z vrcholu Asitz a je dlouhá 1 600 metrů.

Epic Bikepark

V Leogangu se rovněž nachází vůbec největší Bikepark v Evropě, který byl v letech 2012 a 2020 dějištěm UCI Mountain Bike Downhill World Championships – největšího a jediného bikerského světového poháru v Rakousku. Na ploše 10 000 m² najdete tratě pro downhill, freeride, skoky, můstky a další finesy, které vám umožní sáhnout si na adrenalinové dno.

Adrenalin na Flying Fox XXL

A co byste řekli na to, vyzkoušet si nejdelší a nejrychlejší skluzavku na světě na ocelových lanech Flying Fox XXL? Je dlouhá 1 600 metrů. Ti odvážní si při jízdě stihnou vychutnat i nádherný výhled na okolní krajinu.

Připravila: Zuzana Rybářová

Zdroj informací: www.puradies.com, Zuzana Rybářová
Zdroj fotografií: Klemens Konig Salzburgerland
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků