Blogy

Zápisník zhýralé matky: 4 tipy, jak být hezčí a úspěšnější

Sbírání kytiček

Hezčí a úspěšnější chceme být všechny. Čím se vybavit na cestu za vlastní nejlepší verzí?

Vyzbrojte se aktivním přístupem, pravidelností, důsledností a vytrvalostí. Jako kouč pracuji s velice rozdílnými typy lidí, převážně žen. Přináším vám čtyřku nejzásadnějších dovedností, které jsou velice účinné, pokud chcete dostat jakoukoliv životní oblast pod kontrolu. 

Aktivní přístup 

Aktivní přístup je základní věc, která ovlivňuje kvalitu výsledků. Součástí arzenálu všech úspěšných manažerek, krásných a schopných žen je proaktivita. Funguje jako odrazový můstek ke všem činnostem. Ať už řídí firmy, budují vlastní značky, pracují na udržování krásy nebo se celoživotně vzdělávají, vždy musí jít výsledku naproti. Nestydí se za svou aktivitu ve vztazích a nevyhýbají se kontaktům s novými lidmi. Strach a stud jsou zásadní brzdy rozletu a je dobré naučit se s nimi pracovat. 

Pravidelnost 

Je velmi důležitá součást našeho zdraví, fyzického i duševního. Týká se každodenního stravování, spánku, pohybových aktivit, relaxu, času věnovaného rodině a přátelům a práci. Naučte se vstávat, jíst, sportovat, odpočívat, pracovat a bavit se ideálně ve stejnou nebo alespoň přibližně podobnou dobu. 

Důslednost 

Nenechte lenost, aby zmařila vaše plány. Důslednost je potřeba používat nejen ve výchově dětí a vedení lidí či byznysu, ale především při korigování sebe. Ve své praxi se setkávám s ženami se slabou vůlí. S ženami, které ukvapeně mění programy a utíkají od stanovených cílů. Vymlouvají se na nedostatek času a energie. To mě vrací k pravidelnosti a posouvá k vytrvalosti. Jedině tehdy, pokud si člověk stanoví pevný režim a dodržuje jej, byť s malými výkyvy, pak může dosahovat skvělých výsledků. Mini výpadky jsou fajn a v toleranci 80 % ideální stav 20 % kolísání je dokonce přirozené a chtěné. Důslednost se prostě vyplácí.


Vytrvalost 

Pokud se vám jeden den nedaří, další určitě bude lepší. Snažte se neodkládat věci na dobu příští, vyždímejte z každého dne maximum. Ne tak, že se budete urputně snažit a utavíte samy sebe. Zkuste se postupně propracovat do flow. Flow je stav mysli, kdy cítíte, že jedete na 100 % a nestojí vás to úsilí. Věci běží samy, vám jde dílo od ruky a pojem času je pro vás irelevantní. Zkuste nebrat jednotlivé neúspěchy jako selhání, ale pokyn k nápravě. Určitě jste četly, kolikrát se pokoušel Thomas Alva Edison vyrobit žárovku. Deset tisíckrát to zkoušel, než uspěl. Sám vždycky říkával: „To nebyl neúspěch. Nezklamal jsem. Jen jsem našel deset tisíc způsobů, jak to nebude fungovat.“ Krásně řečeno, co myslíte. 


Autor: Petra Krajčinovič

Zdroje: Mentální kouč Petra Krajčinovič bykrajcinovic.cz, g.cz/nikdy-to-nevzdavejte-7-dnes-slavnych-lidi-kteri-se-museli-poprat-s-poradnou-davkou-neuspechu/

Foto: Edit B. Photo

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků