Blogy

Zápisník zhýralé matky: s hubnutím vám pomůže udržitelný systém stravování

Hned po Vánocích se mi mailová schránka a další komunikační kanály zaplnily desítkami dotazů, které zněly: „Co zaručeně funguje na hubnutí?“

Jako každý rok, přichází období předsevzetí, ale i přirozené motivace k novým začátkům. Ke změně k lepšímu. Redukce váhy je vždy na prvním místě. Takže odpovídám všem, kteří si potřebují udělat generální pořádek sami v sobě. 

Zapomeňte na vězení v seznamu potravin, které „máte povolené“. Přestaňte počítat kalorie. To je cesta do nikam. Nebo spíš zpět do tukové vazby. Jakmile si něco zakážete, mozek potom začne bažit a toužit.

Jak to funguje

Jakmile začnete konzumovat jednotvárné potraviny v omezeném modu za účelem redukce nadváhy, o to víc budete bažit po všem, na čem jste si dosud pochutnávali. Budete mít tendence utíkat tam, kde vám chutnalo, protože mozek vás požene za vším, co si nyní musíte odpírat. 

Nuda na talíři je v udržitelném systému stravování první bod na seznamu neúspěchu. V první řadě potřebujete uspokojit chutě, nikoliv si je odpírat. V opačném případě se dostanete do stresu. Což je druhý faktor vedoucí k neúspěchu při redukci a udržování stabilní hmotnosti. 

Kouzlo úspěchu je právě v udržitelnosti, ideálně po celý život. V programech fit a fresh se řídíme systémem vlastního těla. Aktivujeme metabolismus jídlem, které nejen, že chutná, ale pomáhá napravovat škody, jež jsme na sobě nevědomky napáchali. Hubneme přesně tak, jak chceme. A jak potřebují naše těla. Ale především, učím klientky porozumět osobním motivacím a důvodům, proč se jim v životě některé věci nedaří tak, jak by si přály. Ať už jde o vztahy, práci, optimální hmotnost či sebevědomí. 

Možná vás ani nenapadlo, že významný podíl na našem vzhledu má běžný život! Nikdy jste si třeba nedaly do souvislosti zvyky, nudu a stres. Toto všechno má přímý vliv na vaše pocity a vzhled. Bez opravy mentálních vzorců, vybalancované psychiky a správné kombinace potravin k nastartování metabolismu se budete stále točit v kruhu. V těle se nikdy nic neděje jen tak! Vše je pečlivě řízené k přežití a pokud krmíme hlavu negativními myšlenkami a tělo špatným jídlem, organismus má opravdu mnoho práce navíc. 

Pokud si přejete kvalitní život, je potřeba dopřát tělu i hlavě kvalitní palivo. Vypadat svěže, mladě, mít radost ze života a spoustu energie a síly je nesmírně příjemné a věřte, že to lze získat a udržet v každém věku. Já se díky fit a fresh přístupu k sobě a svému tělu cítím v jednapadesáti lépe než ve třiceti.

Autor: Mentální a nutriční kouč Petra Krajčinovič
Zdroj: bykrajcinovic.cz
Foto: Edit B. Photo


Diskuze: příspěvků