Blogy

Zápisník zhýralé matky: Čemu věnujeme pozornost, to roste.

Slyšely jste někdy: “Čemu věnujeme pozornost, to roste“? Svatá pravda, ať je to cokoliv.

Blbá nálada, pomluva nebo vděk a láska, sebedůvěra, svaly, hloupost či vztek. Všechno, na co se vědomě soustředíme, nevědomě posilujeme. Když jsem psala před více než třemi lety knížku Síla úspěchu, dokážete víc!, byla jsem přesvědčená, že úspěšní můžeme být všichni, stačí chtít a vědět, co je úspěch v našem podání. 

Když tak rozmýšlím i v těchto podivných dnech, stále jsem si jistá, že můžeme. Pokud zaměříme svou pozornost na to, čeho chceme dosáhnout, a máme jasně daný cíl, nic nás nezastaví. Můžeme být unavené, ochromené, místy otrávené nebo vyčerpané, přesto jsme neporazitelné. Pokud chceme. Touha a odhodlání jsou pilíře úspěchu v čemkoliv. 

Vnímám dnes a denně, že přítomný čas není jednoduchý pro žádnou z nás. Spousta z nás přichází o lety nabité a prověřené jistoty. Jistoty fungují jako dvousečná zbraň, přináší nám úlevu a klid, ale snižují naši motivaci. Vidím kolem sebe ženy silné. Nebojí se překážek, mění je ve výzvy. Jsme obdivuhodné a mnohem silnější, než si myslíme. Dokážeme růst i v době, která k nám všem není zrovna přívětivá. 

A čemu věnovat pozornost proto, abychom rostly a neztrácely víru? Sebedůvěře. 

Sebedůvěra znamená, že víte kdo jste, a co od života chcete. Najdete tu správnou směs koření, se kterou vám život chutná. 

Když věříte vlastním schopnostem a ostatní je dokáží ocenit. Je to vážně skvělý pocit. Poznáte to tak, když se nebojíte jít do nových výzev a staré, nefunkční bez strachu a patosu odložíte. 

Budujte rozhodnost. Neschopnost činit vlastní rozhodnutí, neochota měnit zaběhnuté, lenost a nedůvěra ve vlastní schopnosti nás brzdí na místě. Pokud v sobě tyto překážky hnojíme, porostou a naše rozhodnost se zmenšuje. A to je škoda, ne? 

Budujte vztahy. Vztahy a síťování se se správnými lidmi přispívá ke sběru informací a informace jsou klíč k budoucnosti. Pokud jste příjemné, rozumíte tomu, co děláte, umíte dávat i brát ve správném poměru, vypadáte dobře a dobře se cítíte. Když dokážeme o svém projektu, práci nebo snu hovořit se zaujetím a porozuměním.

Otevírejte vnitřní potenciál. Otevření a rozvíjení potenciálu je vzrušující a povznášející a vy s ním rostete. Když rozklíčujete vlastní talenty a správně je uchopíte, začnou se dít malé zázraky. Využijte na maximum nadání, kterým jste obdařené, a z vašeho koníčku se stane povolání, poslání. I z poslání můžete být slušně živy. Co je vaše poslání poznáte tak, že to, co děláte, vám dává smysl, baví vás a zapomenete u toho na čas. Jako právě teď já, když píši další díl Zhýralky. 

Zaměřte pozornost na sebedůvěru. Nechte ji růst. Přeju hodně sil k získání čehokoliv, po čem toužíte. Držím palce! Buďte odvážné.

Autor: Petra Krajčinovič
Foto: Petra Krajčinovič

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků